Makaleler » Yedek Parça / Coil Çeşitleri » Yeni Coil Ne Kadar Beklemeli?

Yeni Coil Ne Kadar Beklemeli?

Yeni Coil Ne Kadar Beklemeli? 
Elektronik sigara tiryakileri için coil ne zaman değiştirilmeli? Sorusu kadar değiştirilen coilin ne kadar süre beklemesi gerektiği de merak edilir. Özellikle sık sık coil değiştiren kullanıcıların coilin kullanıma hazır hale gelebilmesi ve dolayısıyla en verimli buhar deneyimini yüksek kalitede hissedebilmek adına bu duruma yeteri kadar özen göstermeleri gerekir. Aksi durumlarda değiştirilen coilden istenen performansın alınması mümkün olmayacağı gibi cihazın da olumsuz etkilenmesi mümkündür. 

Bu kapsamda yeni coil ne kadar beklemeli? Sorusu tahmin edildiğinden daha kritik bir öneme sahiptir. Bu duruma dikkat etmek en genel anlamıyla sahip olduğunuz cihazın verimli bir biçimde kullanılmasını sağladığı gibi aynı zamanda buhar performansı konusunda da maksimize bir deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

Özellikle yeni alınan ve değişimi yapılacak olan coillerde, coil bekleme süresi etkili bir performans için son derece önemlidir. Likidin atomizerde bekleme süreci olarak adlandırılabilecek bu süreç boyunca en verimli şekilde performans alınması adına belli bir süre beklenmesi gerekir. Aksi durumlarda belirtilmiş olduğu gibi bazı performans sorunları ile karşı karşıya kalmak ya da cihazların zarar görmesi olasıdır. 

Coil Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır? 
Coil değişimi işlemlerinin yapılması adına bazı anlaşılır durumlar bulunur. Çoğunlukla performans odaklı olan bu durumlar kullanıcıların coil değişim süresi geldiğini anlamasını sağlar. Büyük oranda sahip olunan cihazların özeliklerine göre farklılık gösterebilecek bu durum genel olarak anlaşılmaya da uygunluk taşır. Dolayısıyla coil değişim zamanının geldiğini anlamak adına bazı verilerden yardım almak yeterli olacaktır ve coil değişimi sonrası da yine bazı durumlara yeterli düzeyde özen göstererek elektronik sigara kullanımına devam edilmesi tavsiye edilir. 

Coil Değiştirme Zamanın Geldiği Nasıl Anlaşılır? 
Coil ilk kullanım esnasında kesin olarak bazı verileri sunar. Özellikle buhar deneyimi yaşama konusunda ilk kullanımların önemli ölçüde buhar deneyimi yaşatmaya uygun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zamanla deforme olan ve tükenen coil her zaman başlangıçtaki performansın alınmasını sağlamaz. Dolayısıyla coillerden alınan buhar performansının zaman geçtikçe minimalize olması mümkündür ve bu durum kullanıcıların coil değiştirme zamanının geldiğinin anlama konusunda belirtilmiş olduğu gibi oldukça geniş kapsamlı veriler sunar. 

Coil değiştirme süresi kapsamında kullanıcıların bu sürecin geldiğini anlaması adına yaşayabilecekleri belirti ve deneyimler şu şekilde sıralanabilir: 

  • Coil tadında gözlemlenen ani ve sert değişiklikler 
  • Yanan kalıntıların rahatsız edici tadının ortaya çıkması 
  • Her bir buhar çekişte gözlemlenen yanma hissi ve kokusu
  • Pamukta oluşan kuruluk
  • Coil sıcaklığının artması ve cihazda gözlemlenen sıcaklık hissi 
  • Likit renginin koyulaşmaya başlaması 

Gibi durumların gözlemlenmesi halinde coil değiştirme süresi gelmiş demektir. Dolayısıyla bu bulgular ışığında kullanıcıların coilleri değiştirme yöntemini tercih etmeleri zorunlulukla gereklidir. Aksi durumlarda cihazlar zarar görebileceği gibi talep edilen buhar kalitesinin elde edilmesi de mümkün değildir. 

Coil Değiştirme İşlemlerinde Nelere Dikkat Etmeli?
Coil değiştirme süresi gelip çattığında buhar tutkunlarının yapması gereken şey anlaşılacağı üzere coillerin sağlıklı bir biçimde değiştirilmesidir. Bu değişim işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken durum atomizerin alt bölümünde yer alan pamuktur ve pamuğun herhangi bir yanmaya maruz kalmaması gerekir. Dolayısıyla pamuğun sağlıklı bir biçimde incelenmesi ve temizlik işlemleri gerçekleştirilmelidir. 

Ayrıca yanık coil temizleme işlemleri kapsamında coillerin temizliğinin de söz konusu değiştirme işlemlerine başlamadan özenle ve belli aralıklarla gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Kaliteli bir buhar deneyimini hissetmek ve elektronik sigaradan en verimli biçimde faydalanmak adına coil temizliği de dahil olmak üzere cihazların sahip olduğu tüm mekaniklerin belli aralıklarla düzenli bir biçimde temizlenmesi tavsiye edilir. Böylelikle alınacak performans güçlü olacağı gibi aynı zamanda cihazların uzun süreli konforlu bir biçimde kullanılması için de gerekli olan tüm şartlar sağlanmış olacaktır. 

Yeni Coil Takılırken Bekleme Süresi Ne Kadar Olmalıdır? 
Yeni coil ne kadar beklemeli?
Sorusuna tüm bu bilgiler ışığında genel hatlarıyla cevap vermek gerekirse; tercih edilen coile, likide ve cihaza göre durumun farklılık gösterebileceği belirtilmelidir. Buna karşın ilk kez coil takılması işlemlerinin sonrasında belli bir süre beklemek ve ateşleme yapmadan önce coilin doğru bir pozisyona geldiğinden emin olmak son derece kritik bir önem içerir. Bu kapsamda 10 dakika kadar beklemek yeterli olacaktır. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır