Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Sigara İle Elektronik Sigara Arasındaki Farklar

Sigara İle Elektronik Sigara Arasındaki Farklar


Sigara tüketimin çok olduğu ve bırakmanın da zor olduğu zararlı bir alışkanlıktır. İçerisinde yer alan bileşenleri dolayısıyla oldukça zararlı olan bu madde zaman içerisinde bırakılabilir. Bırakmak isteyenlerin en çok başvurduğu çözümlerden bir tanesi ise elektronik sigara kullanımıdır. Çevreye rahatsızlık vermemesi, kötü koku oluşmaması ve içerisinde nikotin bulunmamasından dolayı kullanana daha az zarar veren elektronik sigara kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. 

 

Özellikle kapalı alanlarda kullanımının bir sorun yaratmaması en,  büyük tercih sebepleri arasında yer alıyor. Günlük bir paket sigara içen kişinin gideri ortalama 8, 9 lira oluyor. Bu rakam uzun zamanlı düşünüldüğünde çok büyük maddi kayıplara neden oluyor. Elektronik nargile ve sigara gibi ürünler ise bu oluşan bu maliyeti en aza indirir ve kullanıcıyı rahatlatır. Yani hem sağlığınıza hem de cebinize verilen zararın en aza düşürülmesini sağlar. İlk alımda ürünün fiyatı biraz pahalı gelse de uzun dönemli düşünüldüğünde oldukça avantajlı oluyor.  

Joyetech markası bu anlamda tüketicilere çeşitli fiyatlarda ürün sunuyor. Sigaranın her türlü çeşidi zarar ancak vazgeçemeyenler için önemli bir avantajdır ve içerisinde nikotin bulunmaz. Taşınması kolay ve akıllı telefonlar gibi şarj edilebilen elektronik sigara sayesinde hem kendinizi hem çevrenizdekileri önemli zararlardan koruyabilirsiniz. Eğer siz de kendinize bir iyilik yapmak istiyor ve mutlu bir gelecek hayal ediyorsanız kesinlikle bu seçeneği değerlendirmelisiniz. 

Normal Sigara ve Elektronik Sigara

Sigara denilince akla kâğıt içerisine sarılan tütün ve 20 tanesi bir araya getirilerek oluşturulan paket geliyor. Tek kullanımlık olan bu ürünün kullanımı sonucunda vücutta pek çok zarar oluşur. Bu zarar kısa sürede gözükmese de uzun zaman içerisinde kendisini ortaya çıkarır. Elektronik sigara yapısal olarak normal sigara ile benzese de içerik olarak tamamen farklıdır. İçerisinde yer alan elektronik bir sistem ile beraber sıvı dolu tüpün koyulması ile kullanılmaya başlanılır. Bu ürün içerisinde yer alan sıvının buharlaşması sonucu çalışan bir cihazdır. Tiryakiler uzun süreli olarak kullanılmadığında nikotin ihtiyacı duyarlar. Bırakamamanın en büyük sebebi ise bu duyulan nikotin ihtiyacıdır. Eğer bırakmak istiyor fakat yapamıyorsanız en iyi çözüm elektronik sigara kullanımıdır. Bu ürün kullanıldığın beyinde oluşan nikotin isteğini bastırır. Böylelikle daha az bir zarar ile kurtulabilirsiniz. Bu da uzun dönemli olarak büyük zararlara sebep olan sigaradan kurtulmanıza ve daha uzun süre daha sağlıklı şekilde yaşamanıza olan tanır.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır