Makaleler » Likit Çeşitleri » Salt Likit Normal Likit Farkı

Salt Likit Normal Likit Farkı

Salt Likit Normal Likit Farkı

Salt likit normal likit farkı günümüzde likit seçeneklerinin çeşitlenmesi ile birlikte pek çok elektronik sigara kullanıcısı tarafından en çok merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Elektronik sigara kullanan kişiler açısından oldukça önemli olan likit seçenekleri konusunda hangi seçimin yapılacağı konusunda net bir karar almak istenebilmektedir. Elektronik sigaralarda tercih edilen ve buharlaşma ile tüketilmekte olan likitler birbirlerinden farklı özellikler gösterebilmektedir. Bu noktada özellikle yeni bir seçenek olması bakımından salt likit öne çıkmaktadır. Bu likit çeşidi ile klasik likitler arasında pek çok farklılık bulunmaktadır. İçlerinden en çok öne çıkan ise bu yeni likit seçeneği içinde nikotin tuzu bulunmasıdır.

Nikotin tuzu sayesinde likitler çok daha etkili bir hale gelmektedir. Sigara deneyimine oldukça yakın bir sonuç ortaya çıkaran bu likit seçenekleri ile özellikle geleneksel sigaralardan kurtulmak isteyen kişiler için önemli avantajlar meydana gelmektedir. Salt likit herhangi bir yapaylık söz konusu olmadan kişilerin memnun olacağı bir deneyim sunmayı başarmaktadır. Yüksek nikotin derecesine sahip olan bu çeşidin az tüketimi söz konusu olduğunda dahi yüksek bir doyum elde edilmesi olanaklı olmaktadır.

 Nikotin seviyesi açısından 25 ve 50 mg civarında değişiklikte olabilen durumlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda salt likit normal likit seçeneklerine oranla yumuşak bir içim sağlaması bakımından da kullanıcıların beğenisini toplamaktadır.

Salt Likit mi Normal Likit mi?

Salt likit mi normal likit mi? Sorusu iki çeşit arasından birini tercih etmek isteyen kişilerin cevap aradığı bir konuya işaret etmektedir. Çeşitli farkları bulunan bu seçenekler konusunda bahsedilebilecek birçok özellik bulunmaktadır. Genel olarak iki likit çeşidi arasındaki fark şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Etkililik: Salt likit içerisinde bulunan nikotin tuzu sebebiyle çok daha etkili bir deneyime ulaşabilmeyi olanaklı hale getirmektedir. Küçük bir cihazda dahi yüksek elektronik sigara deneyimi yaşanmasını sağlamaktadır. Normal likit ise klasik biçimde kullanılmakta ve yüksek bir etki vaadine sahip olmamaktadır. Daha çok fiyat performans ürünü arayan kişiler için  uygu bir seçenek olarak öne  çıkmaktadır.
  • Aroma: Pek çok kişi için elektronik sigaranın aroması en önemli hususlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Salt likit bu açıdan yüksek doyum sağlaması özelliğiyle kendisini göstermektedir.
  • Çeşitlilik: Normal likitlerin farklı çeşitleri bulunmasına karşın salt likitler bundan çok daha fazla çeşide sahiptir. Kullanıcıların kendi tercihlerine yönelik olarak bir seçeneğe erişebilmesini olanaklı hale getirmektedir. Böylece farklı aromalar denemek isteyen kişiler için salt likit daha iyi bir seçenek haline gelmiştir. Standart aromalardan memnun olan kişiler için ise normal likitler iyi bir tercih olabilmektedir.
  • Raf ömrü: Normal likitlerin raf ömrü genel olarak kısa değildir. Uzun süre kullanılabilme olanağı bulunmaktadır fakat salt likitler düşünüldüğünde kullanımlarının çok daha uzun olduğu, uzun süreler bozulmadan saklanabileceği gibi özellikler ortaya çıkmaktadır. Bu durum salt likit ve normal likit farkı açısından belirleyicidir.
  • Yeni nesil cihazlara uygunluk: Normal likitler genel olarak tüm yeni teknoloji ürünlerinde kullanılamamaktadır. Salt likitler daha yeni olmaları sebebiyle yeni pod mod elektronik cihazlarla kullanılabilme olanağı sunmaktadır. Eski elektronik sigara çeşitlerine oranla daha güvenilir olmasıyla bilinen bu cihazlarda likit akımının engellenebilmesi gibi avantajlar söz konusudur. Dolayısıyla likit sıkıntıları gibi sorunlardan kaynaklı cihaz bozulmalarının önüne geçilmesi yeni nesil cihazlarla daha kolay olmaktadır. Yine de daha eski bir cihaz kullanan ve memnun olan kişilerin normal likit tercih etmesi gerekir. Salt likit genel olarak bu cihazlara uyum sağlamamaktadır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır