Makaleler » Salt Likit Çeşitleri » Salt Likit Nedir?

Salt Likit Nedir?

Salt likit, geleneksel sigaraya yakın bir yapıya sahip olması nedeni ile yapaylık hissi yaratmayan bir likit türüdür. Salt likitler düşük nikotin seviyesinde kullanılsa dahi fazla doyuma neden olacak özel bir seçenektir.  Klasik elektronik sigara likitlerinden farklı bir yapıya sahip olan salt likit,  eski likit türlerine göre daha fazla tercih edilen bir üründür. Ayrıca diğer likit çeşitlerine göre yumuşak bir içim sunar.

 

 

Salt likitleri, diğer likitlerden ayıran unsur içeriğinde bulunan etkin maddenin baz nikotin yerine nikotin tuzu olmasıdır. Nikotin tuzu, doğal olarak yaprak tütününde bulunan tuzlardan üretilir. Nikotin tuzu baz nikotine göre çok daha kararlıdır. Salt likitin metabolizmada absorbe edilme süreci daha hızlıdır ve etkisi daha uzun sürer.Nikotin tuzlarının boğazda yarattığı his, baz nikotinin yarattığı his kadar sert değildir. Bunun sebebi benzoik asidin nikotin tuzundaki pH seviyesini düşürmesidir. Benzoik asit nikotin tuzunun çok daha düşük sıcaklıklarda buharlaşmasını sağlar. Bu  sebeple salt likitleri kullanırken yüksek bir sıcaklığa ihtiyaç duyulmaz. Bu da elektronik sigara cihazının kullanım süresini uzatır. Aynı zamanda benzoik asit nikotin tuzunun kolay emilmesini sağlayan bir reaksiyona neden olur.

 

 

Salt likitlerin nikotin içeriği yüksek olduğundan geleneksel sigaraya benzer bir deneyim yaşatmaktadır. Bundan dolayı özellikle sigara bağımlılığından kurtulmak amacıyla elektronik sigaraya başlayanlar için harika bir seçenektir. Salt likitlerin sertlik aralığı 25-50 miligramdır. Salt likit kullanmaya yeni başladıysanız ve geleneksel sigaradan geçiş yapmadıysanız 20-35mg aralığı sizin için uygun bir aralık olacaktır.

 

 

Salt likit kullanmanın avantajları arasında küçük olması ve düşük voltajlı cihazlarda kullanılabiliyor olmasını sayabiliriz. Pod mod adı verilen portatif tasarımlı bu cihazlar kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda damak tadınıza uygun salt likit seçenekleri sunmaktadır. Salt likit kullanırken diğer likit çeşitlerinin tersine az bir kullanımda bile yoğun bir tat oluşacaktır. Ayrıca aroma çeşitleri son derece fazladır. Bu da yine kullanıcılar için bir tercih sebebidir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır