Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Sağlığınızı Geri Kazanmak İçin Geç Değil

Sağlığınızı Geri Kazanmak İçin Geç Değil


Türkiye nüfusunun yüzde 40’ı sigara içiyor. Bu yaklaşık olarak 30 milyon insan demek. Erkeklerin yüzde 60’ı, kadınların ise yüzde 30’u günde bir paket sigara bitirdiğini söylüyor. Bu işi 20 yıldır yapıyorsanız kansere yakalanması muhtemel olan risk grubundasınız. Kadınların yakalanma oranı ise daha fazla. Sigara içmek sonuçta akciğer kanserine yüzde 85 oranında neden oluyor. Bunlar korkutucu rakamlar. Öyleyse yapılacak şey sigarayı bırakmaya çalışmak. Her ne kadar sigara paketlerinin üstünde öldürür yazsa bile bunlar içicileri pek etkilemiyor.

Elektronik Sigarayı Deneyin

Sigaradan vazgeçemiyorsanız bir de elektronik sigara yı deneyin. Normal sigara boyutlarında ve şeklinde olan bu cihaz ile aslında sigara içmiyorsunuz, sigara içer gibi oluyorsunuz. Bu bile bir aşama sayılabilir. Alıştığınız duman bu kez bu su buharı olarak karşınıza çıkıyor. Elinizde sigaranız var gibi hissediyorsunuz. Ama normal bir sigaranın verdiği zararlardan kıyaslanmayacak ölçüde kurtuluyorsunuz.

E-Likitler Hakkında

Küçük bir ısıtıcı gibi düşüneceğiniz bu cihaz ile likit halde nikotini istediğiniz ölçüde alıyorsunuz. Bir miktar aromalandırılmış sıvının içinde propilen glikol, etanol, su ve tütün çiçeği esansı var ve alkoloit olarak adlandırılıyor. Likit küçük poşetler halinde satılıyor, önemli olan sizin istediğiniz nikotin miktarını ayarlayabiliyor olmanız. Elektronik sigara likit cihazını bir kere alıyorsunuz, sıvı torbacıklarını ise bittikçe yeniliyorsunuz. Bu sizi her gün yapılan sigara masrafından çok büyük ölçüde kurtarıyor.

Elektronik Sigara ile Geri Gelen Sağlık

Dünyadaki sigara şirketlerinin oluşturduğu tekel bu ürüne şiddetle karşı çıkıyor. Çünkü sigara satışlarını gerçekten düşürüyor ve bir süre sonra tamamen bırakıyorsunuz. Bu konuda internette ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Muhakkak okumanızın tavsiye edileceği bölümse  kullananların yorumları olacaktır. Çoğu kişi öksürüğünün geçtiğini, çok daha rahat nefes aldığını açıklıyor. Bunun bir reklam amacı taşımadığının, söz konusu konunun sağlık olduğunun altı çiziliyor. Piyasada e-sigara olarak da bilinen bu ürün tüm bu özellikleriyle sanki büyük sigara şirketlerine kafa tutuyor. İnternetteki bu kullanıcı yorumları size sigara yüzünden bozulan sağlığın geri kazanılabileceğini anlatıyor. Böylece resmi rakamların içinden, kanser riski taşıyanlar grubundan kurtuluyorsunuz. 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır