Makaleler » Elektronik Sigara Çeşitleri » RBA Sarımı Nasıl Yapılır

RBA Sarımı Nasıl Yapılır


Hazır coil pratik olabilir. Ancak iş içim zevkine, buhar yoğunluğuna ve de aroma keskinliğine geldiğinde bir RDA veya RDTA Atomizerin eline herhalde hiç bir hazır coil su dökemez.

RDA – RDTA Sarım Avantajları Nelerdir?

 Öncelikle RDA ve RDTA ne demektir onu masaya yatırarak inceleyelim. RDA, “Re – Buildable Dripping Atomizer” anlamına geliyor. Bu terim, birazcık japon bezi ile rahatlıkla sarım yapabilmenizi ve atomizerin diğer aksamını değiştirmeden kendi atomizerinizi kurmanızı sağlıyor. Özellikle mod sigara modellerini kullanıyorsanız RDA’nın oldukça yaygın olarak kullanıldığını biliyorsunuzdur. RDA Atomizerler daha fazla buhar verirler ve aromayı daha iyi almanızı sağlarlar. Sarımlı atomizer coil yapıları aynı zamanda daha uzun ömürlüdür.

 Yoğun buhar veriyor olmasına karşın RDA ve RDTA Sarımlı Atomizer Coil’in 2 haftaya yaklaşan bir ömrünün olduğunu söyleyebiliriz. Belki de bu yüzden -daha önce tekrar ettiğimiz gibi- RDA ve RDTA Atomizer Coil Yapıları özellikle profesyonel elektronik sigara kullanıcılarınca daha sık olarak tercih ediliyor. RDTA ise RDA’yla benzer bir yapıya sahip. RDTA’da geçen “T” elektronik sigara ve elektronik nargile modellerinde karşımıza çıkan “Tank” ksımını simgelemek için kullanılan bir terim. RDA ise Rebuildable Dripping Atomizer anlamına geliyor. Bu atomizer türünde buharı üreten pamuğa e-likit damlatılması gerekiyor.

İyi Bir Atomizer Sarımı Yapmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

 İyi bir RDTA Atomizer sarımı yapmak için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Öncelikle RDA Atomizer sarımı nasıl yapılır ona bakalım. RDA sarım, güç kaynağından alınan enerjinin aktarıldığı iletken tellerin arasında japon pamuğu yerleştirilmesi ile yapılır. Sarımı gerçekleştirdikten sonra pamuğu e – likit İle ıslatmanız gerekmektedir. Başarılı bir RDA Sarım yapmak için sizler için sıraladığımız adımları dikkatlice uygulamalısınız.

  • İlk adım, sarım yapacağınız sarım telini dikkatlice seçmelisiniz. Genellikle sarım telleri ohm derecelerine göre seçilirler. Kendiniz için uygun sarım telini seçmelisiniz.
  • Sarım telini atomizer coil port’larına (yuvalarına) yerleştirirken portların vidasını dikkatlice gevşetmelisiniz.
  • Sarım telleri iki tarafından uzantısı olan bir tür silindire benzer. Bu telleri yuvalara yerleştirdikten sonra yuvaların vidalarını sıkmalısınız. Daha sonra sarım tellerinin yuvalardan taşan kısımlarını makasla kesmelisiniz. Bunu yapmak için özel bir makasa ihtiyacınız vardır. Aynı şekilde telleri doğru bir şekilde uygun şekle sokmak için de ayrıca farklı bir alete ihtiyacınız vardır.
  • Şimdi sırada japon pamuğu olarak adlandırılan kısımların yerleştirilmesinde. Bunun için pamuğu fazla sıkmadan tellerin arasına yerleştirmeniz gerekiyor. Pamuğu yerleştirirkenki ölçütünüz ne çok sıkı ve dar ne de fazla saçaklı olmalıdır.
  • Tıpkı sarım tellerinde olduğu gibi, pamukların da sarkan kısımlarını makasla kesmelisiniz. Daha sonra, atomizer tankın alt kısmındaki kısımlara pamuğun tellerden taşan kısımlarını yerleştirmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir başka şey de pamuk bölümlerinin gerek kuru gerekse ıslatıldıktan sonra hava kanallarını tıkamaması. Eğer hava kanallarını tıkarsanız ateşleme işlemi gerçekleşmeyecektir. Aynı şekilde tellerin port kısımlarından uzanan kısımlarını kesmezseniz kullandığınız elektronik sigara kısa devre yapabilir.
  • Buradaki en önemli noktalardan bir tanesi pamuk kısmının ucunu atomizer tankın alt kısmına yerleştirmeniz ve pamukları ıslatmanız. Pamuk uzun bir süre ıslak kaldıktan sonra çekim yaparsanız daha iyi verim alabilirsiniz. Aksi takdirde atomizer coilin pamuğunu yakma olasılığınız son derece yüksektir.

Eğer yukarıdaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirirseniz başarılı bir RDA – RDTA Sarımı yapamamak için hiçbir nedeniniz yok. Elbette profesyonel e-sigara kullanıcısı olan arkadaşlarınızdan da yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde video paylaşım sitelerinden de yardım alarak mükemmel sarımın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Yeni sarım yaptığınız atomizeriniz ve harika elektronik sigara likiti sıvınız ile size şimdiden afiyet olsun.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır