Makaleler » Likit Çeşitleri » Premium Likitler

Premium Likitler

Premium Likitler

Premium likitler, günümüzde en çok tercih elektronik sigara likit çeşitleri arasında yer almaktadır. Özellikle elektronik sigaraların her geçen gün daha yoğun bir şekilde kullanılıyor olmasıyla birlikte daha efektif bir tat ve buna ek olarak benzersiz bir buhar deneyimi elde etmek isteyen kullanıcılar büyük oranda Premium likitlere yönelim göstermektedir.

Yüksek kaliteli içerikleri ve sahip oldukları doğal özler ile dikkat çeken Premium likitler ayrıca kullanıcılarına yüksek oranda buhar deneyimi de vadetmektedir. Pek çok farklı üretici firma tarafından özel içerikler ve doğallık yarışları ile üretilen Premium likitlerin insan sağlığı açısında, sıradan sigara kullanımına göre çok daha az olumsuz etkiye sahip olduğu ise başlangıç olarak belirtilmelidir.

Premium Likit Nedir?

Premium likit, en genel anlamıyla elektronik sigara likitleri içeriğinde bulunan VG adı verilen etkenlerin sahip olduğu oranlar sebebiyle diğer likit türlerinden ayrılmaktadır. Anlaşılacağı üzere sıradan bir elektronik sigara likidi olan Premium likitler, sahip oldukları VG oranları ve diğer bileşenler sebebiyle sıradan likitlerden ayrılmaktadır.

VG oranı olarak adlandırılan etkenin tam karşılığı ise bitkisel gliserindir ve Premium likitler bitkisel gliserin oranlarına göre bazı farklılıklar içermektedir. Bununla birlikte Premium likitleri sıradan likitlerden ayırabilmek için VG oranın daha yüksek olması gerekir. Bu noktada Premium likitlerin Vg oranın %75 ile 80 arasında değiştiğini belirtmek gereklidir.

Premium Likit Ne İşe Yarar?

Premium likitlerin işlevi en temel olarak daha az zararlı bileşene sahip olması ve bununla birlikte sahip olduğu bitkisel gliserinin tamamen doğal özlerden üretiliyor olmasıdır. Dolayısıyla normal sigaralara ve sıradan likitlere göre Premium likitler daha sağlıklı bir yapıya sahiptir ve buna ek olarak ayın zamanda içim deneyimi açısından da önemli avantajlar sağlamaktadır.

Premium likitlerin sağladığı bir diğer avantaj da aroma bakımından normal likitlere göre çok daha yoğun bir aroma lezzeti sunuyor olmasıdır. Premium likitlerin sağladığı aroma hissi kullanıcıların yüksek düzeyde doygunluk yaşamasını sağladığı gibi aynı zamanda buhar kalitesi ve buhar niteliği bakımından da önemli ölçüde normal likitlere göre farklılıklar içermektedir.

Premium Likitlerin İçeriği

Premium likit içerikleri belirtilmiş olduğu gibi yoğun oranda bitkisel gliserinden oluşur. Buna ek olarak normal likitlerde olduğu gibi nikotin, aroma ve propilen glikol etkenleri de bileşen içerisinde bulunmaktadır. piyasada var olan Premium likitler arasında tercihte bulunurken bu etken maddelerin genel içerik kapsamında ne kadar orana sahip olduğuna bakılması gerekir.

Özellikle nikotin oranı bakımından yüksek oran talebinde bulunan elektronik sigara kullanıcıları daha yüksek oranda nikotin içeriğine sahip olan Premium likitlere yönelim göstererek yoğun bir doygunluk elde edebilir. Bununla birlikte Premium likitlerin sağladığı kaliteli buhar deneyimini de en yüksek oranda hissederek gerçeğe çok daha yakın bir sigara içme deneyimi elde edilmesini sağlar.

Premium Likit Markaları

Günümüzde elektronik sigaralara gösterilen yüksek düzeyli ilgiden dolayı pek çok farklı elektronik sigara markası bulunduğu gibi likit üretimi konusunda faaliyet gösteren markalar da son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu kapsamda piyasada 4000’den fazla Premium likit üreticisi marka olduğu düşünülmektedir.

Hangi Premium Likit Tercih Edilmelidir?

Premium likit tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken en temel durum sahip olunan elektronik cihazın bu likitlere uyumlu olup olmadığıdır. Yüksek verimlilik ve yoğun bir buhar deneyimi elde etmek isteyen kullanıcılar için doğru elektronik sigaralar ile bu likitlerin kombin edilmemesi, arzu edilen sonuçların alınamamasına doğrudan sebep olabildiği gibi cihazlarda arıza yaşanmasına da neden olabilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır