Makaleler » Pod Mod Çeşitleri » Pod Sistem Elektronik Sigara Nedir Nasıl Kullanılır

Pod Sistem Elektronik Sigara Nedir Nasıl Kullanılır


Hükümetler çeşitli yasalar ile elektronik sigara kültürünün bazı yönlerini aşırı derecede kontrol altında tutmak veya bunları tamamen ortadan kaldırmak isterken, dünyanın dört bir yanından yenilikçi tasarımcılar ve mucitler bu probleme bir çözüm yolu bulmak için durmaksızın çalışıyorlar.

Son birkaç yıldır kullandığımız elektronik sigaralardan farklı olarak, nikotin elde etmek için gerçek tütün yaprağını kullanan büyük tütün firmaları tütünü yakmadan ısıtma işlemini uyguluyorlar. Tütün buharlaşma noktasına kadar yakmadan ısıtılıyor, böylece sigara kullanırken ateş ile birlikte ortaya çıkan çok sayıda zararlı kimyasal madde de açığa çıkmıyor. 

Alternatif olarak birkaç farklı firma “vape pod” veya “liquid pod” sistemlerini deniyor. Yani Pod  e-sigara

Pod Elektronik Sigara Sistemi Nedir?

Pod sistemde doldurulabilir tank yerine tek kullanımlık e-likit kapsülü ve ısıtma maddesi (coil) mevcuttur ve birbirine enetegredir. Pod cihazlar bu özellikleri ile eski “sigara benzeri” ürünlere de oldukça benziyor. Bu likit dolu kapsüller ile kullanım oldukça basit hale gelmiştir. Kapsülü yerine tak kullan ve at. Ne e-likit nede atomizer yada coil ile uğraşma! Her kapsülde yeni pürüzsüz tat ve yeni coil...

BO Pod Elektronik Sigara Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

İçinde My Von Erl Starter Kit’in de olduğu pod-sistemli cihazlardan söz etmişken bu sisteme sahip çok sayıda cihazın olduğunu da söyleyelim; bunlardan biri de Fransa’da üretilen BO e-sigara başlangıç kiti

BO Pod kit, renk-kodlu pod sisteminin yanında manyetik USB girişi ile ince yapılı şarj edilebilir bir batarya kullanır. Bu USB portu hem laptop hem de ulaşılması kolay diğer USB girişleri ile kullanılabilir. Masaüstü bilgisayar kullanıcıları ise cihazın kullanımını biraz daha zor bulmakta.  

USB portuna ek olarak BO şarj kablosuna da sahip. Bunun yanında 1500mAh’lik kişiselleştirilebilir şarj istasyonu olan BO Power ünitesi sayesinde, BO eCig’i 4 kez şarj edebilir ve kesintisiz kullanabilirsiniz. Daha sonra power ünitesini tekrar şarj etmeniz gerekecektir.

BO e-likit kapsülleri 1.5ml kapasiteye sahip ve içerisinde hem coil hem de ısıtma maddesi mevcut. Bu kapsüller tek kullanımlık olarak tasarlanmış, yani içerisindeki e-likit bittiğinde çöpe atabilirsiniz.

BO e-likitleri arasında 12 farklı tat olmak üzere deneyebileceğiniz geniş e-likit seçeneği var. BO’nun aromaları sırasıyla tütün, meyve, nane ve gurme e-likitleri olmak üzere 4 farklı kategoriye ayrılmış durumda. Bu kategoriler içinde Complex Tobacco, Peach Smoothie, Lemon Cream ve Polar Mint gibi aroma karışımları mevcut.

Daha yeni piyasaya sürülmesine rağmen BO’nun gelecek ile ilgili de iyi planları var, BO e-likit ürün yelpazesi ilerleyen zamanlarda eklenecek yeni e-likitler ile birlikte genişleyecek.

Hepsi bir arada bir cihaz olan BO başlangıç kiti, tıpkı diğer tek kullanımlık kapsüle sahip elektronik sigaralar gibi yeni kullanıcılar için oldukça uygun. BO kiti saniyeler içerisinde kurup kullanılabilir. Tuşsuz kullanımı sayesinde yeni kullanıcılar cihazı pratik şekilde kullanabilirler.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır