Makaleler » Likit Çeşitleri » Likit Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Likit Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Likit Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Elektronik sigara kullananlar açısından en çok merak içeren durumlardan birisi şüphesiz hangi likidin tercih edilmesi gerektiğidir. Piyasa kapsamında çok fazla likit üreticisi firma bulunması ve aynı zamanda bu firmaların ürettiği likitlere en güvenli şekilde ulaşımın sağlanması gibi durumlar oldukça kritik bir öneme sahiptir.

Özellikle elektronik sigaradan beklentileri yüksek olanlar ve gerçek bir sigara deneyimi elde ederek sigara bırakma evresine girmek isteyenler için bu tarz tercihler düşünüldüğünden çok daha kıymetli bir öneme sahiptir. Bu kapsamda en doğru tercihin yapılabilmesi adına likit alırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır.

Elektronik Sigaraya Uyumluluk

Piyasada birden fazla likit çeşidi bulunmaktadır ve bu çeşitler arasında tercihte bulunurken en çok dikkat edilmesi gereken durum, sahip olunan elektronik sigaraya uyumluluktur. Likitler büyük oranda her sigaraya uyumlu olsa da etkili bir performansın alınabilmesi adına sahip olunan elektronik sigaranın gücüne uygun likitler tercih edilmelidir.

Örnek vermek gerekirse son dönemde oldukça meşhur olan ve popülerliğinin yanı sıra sağladığı avantajlar ile de yüksek düzeyde ilgi gören Pod Mod cihazlar için sıradan likitlerin kullanılması mümkün olmadığından Salt likitlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

İçeriklere Dikkat

Elektronik sigara kullanıcılarının likitlerden beklediği en temel özellikler şüphesiz içeriklerdir. Sıradan bir e likidin içerisinde bitkisel gliserin, nikotin, aroma ve prolien glikol bulunmaktadır. Bu içerikler aynı zamanda likitlerin çeşitlendirilmesi konusunda da önemli bir detay olduğundan bu noktada beklentiye en uygun olan içeriğe sahip olan likidin tercih edilmesi gerekmektedir.

Yine örnek vermek gerekirse bitkisel gliserinin ağırlıkta olduğu Premium likitler sağlık açısından daha verimli sonuçların elde edilebilmesini sağladığı gibi aynı zamanda benzersiz bir buhar deneyimi elde edilebilmesine de doğrudan katkı sağlar.

Aynı zamanda likidin sahip olduğu nikotin oranı da beklentilerin karşılanabilmesi adına önemli bir yere sahiptir ve dolayısıyla nikotin oranına da önemli düzeyde dikkat edilmesi gerekir.

Beklentilerin Karşılanması

Likit tercihinde bulunmadan önce likitten beklenenlerin açık bir şekilde ortaya koyulması gerekir. Bu noktada en temel durum belirtilmiş olduğu gibi nikotin oranı olsa da özellikle aroma tercihine de özel bir özen gösterilmesi gerekir.

Sert içim talebinde bulunan elektronik sigara kullanıcıları ağır aromalara yönelim göstermeleri durumunda daha verimli sonuçların alınabilmesini sağlayabileceği gibi hafif içim tercih edenler nikotinsiz ya da ferahlık veren aromalara yönelim gösterebilir.

Marka ve Firma Tercihi

Likit tercihinde bulunmak adına en önemli faktör şüphesiz tercih edilecek olan firma ve markalardır. Neyse ki piyasada kült haline dönüşmüş ve efsane niteliğine sahip olan markalar bulunmaktadır. Bu firmalara yönelim gösterilmesi daima daha etkili sonuçların alınmasını sağlar ve likit tercihinde en az risk alınmasına da doğrudan katkı sunar.

Fiyat Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı firmalar tarafından satılan likitler vadettikleri performansa uygun bir fiyatlandırmaya sahip değildir. Dolayısıyla bu noktada da yine tercih edilecek olan markanın önemi açığa çıkar. Daha az maliyetle likit tercihinde bulunmak yerine en doğru seçeneğin tespit edilmesi ve maliyet kısmı konusunda araştırmaların yapılması gerekmektedir.

Orijinal Ürünler

Elektronik sigara piyasasının en temel sorunları arasında yer alan taklit ürünler, bilindik pek çok markanın zarar görmesine sebep olduğu gibi kullanıcıların da arzu ettikleri sonuçları alamamalarına neden olmaktadır. Dolayısıyla özellikle online alışveriş yöntemi benimsenerek likit tercih edilecekse bu alışverişin doğru ve güvenilir adreslerden yapıldığından emin olunması tahmin edildiğinden çok daha kritik bir önem arz etmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır