Makaleler » Yedek Parça / Coil Çeşitleri » Kartuş Çeşitleri

Kartuş Çeşitleri

Kartuş Çeşitleri

Elektronik sigara kartuşları çoğu zaman ağızlık olarak da bilinirler. Bazen bu kartuşlar tek kullanımlık olabilir ve sigaranın sonuna gelindiğinde atılır. Her kartuşun için emici materyali tutan bir hazne mevcuttur. Bu emici maddeyi aromalı nikotin ile doyurursunuz ve kullanmaya başlarsınız. Elektronik sigara çeşitlerinin çok fazla olduğunu biliyoruz. Bu nedenle doğal olarak kartuş çeşitleri de farklılık gösterecektir. Kullandığınız e-sigara modeline uygun olarak kartuşlarınızı seçmelisiniz. Bu kartuşlara uygun da likitler kullanmalısınız.

Kartuşlar sonsuza dek sürmeyeceği gibi bazı sıklıklarda değiştirilmesi gerekir. Doldurulabilir olan kartuşlar her zaman daha kullanışlıdır. Tek bir kartuş normal şartlarda bir paket sigarayla eş değerde tutulabilir olmasıyla iyi bir yöne sahiptir. Bu aslında biraz kullanıcıyla da alakalıdır. Kullanıcı ne kadar tüketmesi gerektiğine kendi karar verir. Kartuşları kullanırken aldığınız zevk önemlidir bunun için aromalarla farklı lezzetler deneyebilirsiniz.

Sigara Modeli

Elektronik sigara oldukça çeşitliliğe sahiptir demiştik. Bunlardan biri de sigara modeli olan e-sigara modelidir. Kalem modelli elektronik sigaralar, şekil olarak normal sigaraları andırmalarıyla bilinirler. Bu tip olan elektronik sigaralar iki tip olarak incelenir. Birincisi filtre olarak görünen kısım da tek kullanımlık kartuş ve atomizer bulundurur. İkinci olarak da sigaranızın tütün bulunan ve yanan beyaz kısmından şarj edebilirsiniz. Kalem modelli elektronik sigaraların dezavantajı anlayacağınız üzere tek kullanımlık kartuşlara sahip olmalarıdır. Tek kullanımlık olmaları kullanıcılar için oldukça meziyetli bir sorundur. Bu nedenle bu tasarımlar fazla tercih edilmezler.

Elektronik sigara Tank, Kalem Modeli

Elektronik sigaralar içerisinde en çok tutulan modellerdir dememiz doğru olacaktır. Bu modeller çok yüksek oranlarda buhar çıkartabilir. Sağlam ve dayanıklı olmaları da tercih edilme nedenlerini kuvvetlendirir. Tank, kalem modeli elektronik sigara uzun süre kullanım sağlayan e-sigara çeşitlerindendir. Bu modellerin tasarımlarının içeriğinde tank atomizer vardır. İçerisine konulan likit ile aynı haznede bulunurlar. Atomizerin bulunduğu hava kanallarını kendinize göre genişleterek ve daraltarak hava kanallarıyla oynayabilirsiniz. Bu cihazların genel duruşu daha çok nargile içiyor hissiyatı vermesidir. Dezavantajları ise genel olarak büyük dizayn edilmişlerdir. Cebinizde taşımaya uygun değildir. Aynı zamanda da pahalıdırlar.

Pod Mod Sistemler

Pod mod sistemler son zamanların en popüler olan elektronik sigaralarıdır. Bu cihazlar oldukça gelişmiş bir teknolojiye sahiptirler. Tanklı modellere göre daha minik üretime sahiptirler. Dizayn ve planlama olarak oldukça şık görünüşe sahiptirler. Bu cihazları cebinizde taşımak oldukça pratiktir. Sığma problemi yaşamazsınız, birçok yerde istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Bu cihazlar 35 mg ve 50 mg gibi nikotin içerirler ve size seçenek sunarlar. Bu nedenle çok tercih edilirler ve sigara oranını da oldukça aşağı çekerler. Normal elektronik sigaralarda kullanılan aromalar pod mod modellerde de kullanılabilir. Bunlar kartuş adı ile anılan başlıklardır. Bu parçalar cihaza takılıp çıkartılabilen parçalardır. Bu parçaların hazneleri vardır mevcut haznelerden salt likit olarak adlandırdığımız bir sıvı ile dolumunu yapabilirsiniz. Bu cihazların diğerlerine göre buhar yoğunluğu çok daha azdır. Buhar oranının az olmasıyla nikotin oranınız artıyor böylece asıl istenilen hedefe ulaşılıyor.

Pod Mod Modellerin Avantajları

Pod mod modellerin avantajları sayesinde oldukça kullanıcıya ulaşmıştır. Bu modellerin birçok avatanjları mevcuttur. Bunlardan bazılarını liste olarak aşağıda sizlere sıralamak istiyorum.

  • Hafif ve kullanışlı yapısıyla taşımak daha kolay hale geldi. Bu sayede her an yanınızda olmaya devam edecek.
  • Bu cihazlar aşırı kolay bir kuruluma sahiptir. Aynı zamanda pratik doldurmasıyla birlikte kullanıcılarını zora sokmuyor.
  • Hız ve pratik şarj ile tercih edilmeyi arttırıyor. İçinde bulunan bataryanın küçük olmasına rağmen oldukça uzun pil ömürleri vardır.
  • Daha az buhara sahip olmasıyla dikkat çekmesi daha düşüktür. Bu da tercih etmeniz için bir neden oluyor.

Bu modeller sayesinde daha iyi elektronik sigara deneyimi yaşarsınız. Elektronik sigara deneyiminiz bir üst kademeye çıkacaktır. Aynı zamanda nikotin oranlarının yüksek olması sayesinde normal sigara oranında oldukça düşüş yaşatır. Sigarayı kolay bıraktırır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır