Makaleler » Evyap » Evde Salt Likit Yapımı

Evde Salt Likit Yapımı

Evde Salt Likit Yapımı

Evde salt likit yapımı günümüzde gittikçe daha popüler hale gelmekte olan salt likitlerin daha ulaşılabilir olması bakımından elektronik sigara kullanıcıları tarafından özellikle merak konusu haline gelmiş bir meseledir. Diğer bütün klasik likit seçenekleri gibi gliserin tabanlı bir likit seçeneği olan bu likitlerde klasik olanlardan ayrı olarak nikotin tuzu kullanılmaktadır. Evde likit yapımı zaten zor ve önemli bir deneyim gerektirmekle birlikte salt likit yapımı nikotin tuzuna sahip olmayı da gerektirdiğinden daha zorlu özellikte olmasıyla bilinmektedir.

Nikotin tuzu gerektiren bu likit seçeneğine dair öncelikle belirtilmesi gereken bu nikotin tuzunun tütün yapraklarında doğal bir şekilde bulunmasıdır. Bununla birlikte üründe baz nikotinden ayrı biçimde yoğun bir tat elde edilmektedir. Bu açıdan salt likitler daha çok tercih edilmektedir. Tütüne dair en yakın hazza ulaşılmasını sağlayarak kullanıcılarda etkin bir buhar deneyimini olanaklı kılmaktadır. Böylece normal sigaraya en yakın hazza ulaşılmasını sağlamaktadır. Bunun yanında salt likit oldukça yumuşak bir içim de sağlaması bakımından kullanıcılardan tam puan almaktadır.

Oldukça popüler hale gelmiş bir seçenek olması bakımından öne çıkan bu likit seçeneği evde yapılmak istenebilir. Evde salt likit yapımı için öncelikle nikotin tozu gerekmektedir. Bunun haricindeki ürünler diğer klasik elektronik sigara likitlerinde kullanılan ürünlerle aynıdır. Dolayısıyla bu likit seçeneğinin evde yapılması için yalnızca ek olarak nikotin tuzu gerekmektedir. Nikotin derecesi genel olarak 25 ile 50 mg şeklinde değişiklik gösteren salt likitlerin yapılabilmesi açısından çok iyi bir tarife sahip olmak ve belli bir likit yapma tecrübesi elde etmiş olmak önemlidir. Bunun olmaması halinde tehlikeli sonuçlar elde edilebilir ve kişinin sağlığına zarar verilmesi söz konusu olabilir.

Salt Likit Nedir?

Salt likit nedir? Sorusuna yönelik kapsamlı bir bilgi elde etmek, evde bu ürünün yapılmak istenip istenmeyeceğinin belirlenebilmesi açısından da önemlidir. Nikotinin en doğal formu şeklinde bilinen nikotin tuzu bulunduran bu likit çeşidi doğrudan yapraktan elde edilmemektedir. Uzun seneler boyu süren çalışmaların ardından tütün firmaları nikotinin en saf formuna ulaşabilme olanağına sahip olmuşlardır. Nikotinin en saf bu haline serbest baz nikotin de denilmektedir. Eklenen aside uygun olarak nikotin tuzlar kimi zaman farklı tatlar yaratabilmektedir. Buna karşın hepsinde belli ortak avantajlar söz konusudur.

Oldukça pürüzsüz bir yapısı bulunan nikotin tuzları elektronik sigara kullanımında boğaz vurumu açısından çok daha etkili bir sonuç yaratmaktadır. Boğaz tahribinin de azaltılmasını sağlayan bu ürünle kullanıcılar oldukça yüksek düzeyde nikotini herhangi bir boğaz tahribi söz konusu olmadan tüketebilmektedir. İçerisinde bu nikotin tuzunu bulundurması açısından salt likit önemli avantajları barındırmaktadır. Sağladığı avantajlar sayesinde kullanıcıların etkili bir deneyim sağlamasını olanaklı hale getiren yüksek teknolojinin sonucu olan bir ürün çeşididir.

Salt Likit Avantajları

Salt likit avantajları normal baz likit ile değerlendirildiğinde oldukça fazladır. Kişilerin elektronik sigara deneyimlerinin çok daha etkili bir hale gelmesini sağlayan önemli bir ürün çeşididir. Bu açıdan gittikçe popülerleşmekte ve eskinin yerini almayı başarmaktadır. Bu likit çeşidine dair sıralanabilecek avantajlar şu şekildedir:

  • Sigara kullanımı azaltmada en iyi seçeneklerden biridir: Yüksek doyum sağlaması açısından çok daha az kullanım gerektirmektedir.
  • Yüksek doyum sağlar: Aromaların etkili bir şekilde hissedilebilmesini olanaklı hale getirmektedir.
  • Uzun süre boyunca kullanılabilmektedir: Raf ömrü son derece uzundur. Bu açıdan uzun süre saklansa da sorunsuz kullanılabilir.
  • Yeni cihazlara uyumludur: Yeni bir likit çeşidi olması bakımından yeni cihazlara da uyum sağlamaktadır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır