Makaleler » Evyap » Evde Likit Yapımı

Evde Likit Yapımı

Evde Likit Yapımı

Evde likit yapımı konusunda bilgi almak isteyen çok fazla elektronik sigara tutkunu bulunmaktadır. Kendileri için en uygun likit seçimini sağlayabilmek açısından farklı aromaların kombinasyonu ile evde likitlerini oluşturma ihtiyacı hissetmektedirler. Likit yapımı kolay olmasa da belli hususlara dikkat edilmesi ve belli özelliklere sahip olunmasıyla birlikte gerçekleştirilmesi mümkün olan bir yapıdadır. Standart lezzetlerden sıkılmış olan, farklılıkları seven kişiler için kendi beğenilerine en yakın sonuçların elde edilebilmesi açısından sağlanabilecek evde likit yapımı açısından belli adımlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede damak tadına uygun bir likit elde ederken sağlık konusunda herhangi bir problem yaşamamak da sağlanmış olacaktır.

Kişilerin kendi evlerinde likit yapabilmesi için belli malzemelere ihtiyacı bulunmaktadır. Bununla birlikte deneyimli olmaları ya da deneyimli birinden yardım almaları önemlidir. Böylece başarıyla kendi likitlerini oluşturarak keyifle tüketebilirler. Elektronik sigara likit içeriğini sağlamak açısından temel bileşenler bulunmaktadır. Kimi aromalarda hangi aromanın ne kadar kullanılacağına dair bilgiler de yer almaktadır. Bunlara uygun olarak likit üretimi sağlanabilir.

Kendin Likit Yap

Kendin likit yap denildiğinde kullanıcıların tercih edebileceği piyasada yer alan çok sayıda likit seçeneği bulunmaktadır. Birbirlerinden ne kadar ayrı tatlarda ve miktarlarda likit satın almak olanaklı olsa da kişilerin kendi likitlerini kendilerinin yapmak istemesi son derece normaldir. Evde likit yapımı belli denemelerin ardından rahatlıkla yapılabilecek bir işleme işaret etmektedir. Kullanılacak olan malzemeler genel olarak şu şekildedir: PG – VG, nikotin, aroma.

PG – VG

PG – VG ifadesini genel olarak anlatmak gerekirse; “Bitkisel gliserin” ifadesinin baş harfleriyle meydana gelen VG ve propilen glikol maddenin baş harflerinden meydana gelen PG bileşenleri elektronik sigara likitini oluşturabilmek için temel maddelerdir. PG ve VG, likitte farklı derecelerde kullanılabilmektedir. Bunlar likitteki aroma ve nikotini seyreltebilmek amacıyla tercih edilmektedir.

Nikotin

Nikotin elektronik sigara likitte yer alan seyreltilmiş nikotinin içindeki oranı, sigaraya benzer deneyim sağlayabilmek açısından önemlidir. Bu sebepten ötürü nikotin derecesi çok temkinli biçimde kararlaştırılmalı ve likit lezzetinin tümüyle değiştirilebileceği ihtimalinin düşünülmesi gerekerek karışım sağlanmalıdır. Bununla birlikte tütün lezzeti almak istemeyen kişiler nikotin kullanmadan likitlerini oluşturabilmektedir.

Aroma

Aroma, elektronik sigara likitlerine has olarak üretilenlerin içinden içimi farklı ve keyifli hale getirebilmek açısından son derece önemlidir. Birbirinden farklı aromalar içerisinden kişilerin kendi zevklerine uygun seçimler yapmasıyla birlikte etkili bir aroma oluşturulabilmesi mümkün olmaktadır. Evde likit yapımı açısından en belirleyici olan istenilen aromaların kullanılabilmesiyle tamamen kişiselleştirilmiş bir likit oluşturulabilmesi olmaktadır.

Evde Likit Yapımı İçin Gerekli Ek Malzemeler

Evde likit yapımı için gerekli ek malzemeler malzemelerin kullanılabilmesi açısından gerekli olanlardır. Bunun için öncelikle bir karıştırma kabı gerekmektedir. Elektronik likit yapımı için gerekli olan malzemeler karıştırma kabı yardımıyla birbirleriyle karıştırılabilmekte ve böylece likit oluşumu sağlanabilmektedir. Karıştırma kabının yanında bir şırınga gerekli olmaktadır. Likit için gerekli maddeleri dikkatle kullanabilmek, ekleyebilmek açısından şırınga son derece faydalı olmaktadır. Böylece nikotin, PG, VG ve aroma etkili bir şekilde şırıngaya doldurulup sonrasında karışım için eklenebilmektedir.

Tüm malzemelerin cilde temas etmemesi ve hijyenik olabilmesi açısından eldiven kullanımı da önemlidir. Böylece kişilerin eline yabancı bir madde bulaşması sorunu engellenebilmektedir. Her üretimde olduğu gibi evde likit yapımı söz konusu olduğunda da bu açıdan hijyen önemli olmaktadır. Likit şişesi, likitleri saklayabilmek ve istendiğinde elektronik sigara yapabilmek açısından önemlidir. Farklı farklı şişelere likit yapımı için gerekli malzemelerin konulabilmesi ve böylece saklanabilmesi de önemlidir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır