Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Elektronik Sigaralardaki Likit Dolum Sıvısı Nedir

Elektronik Sigaralardaki Likit Dolum Sıvısı Nedir

   Son zamanlarda oldukça yaygın olarak tercih edilen e sigaranın birçok alanda sağladığı yararlar bulunmaktadır. Elektronik sigaralar, özel olarak orijinal sarf malzemeleri ile kullanıldığında ve bakımları dikkatli gerçekleştirildiğinde hiç bir zararı bulunmamaktadır. Ayrıca sigara tüketimini en aza indirgemektedir.


Elektronik sigara asıl kullanım amacı ve yararları nelerdir?
   
   Son zamanlarda oldukça yaygın olarak terciah edilen e sigaranın birçok alanda sağladığı yararlar bulunmaktadır. Elektronik sigaralar, özel olarak orijinal sarf malzemeleri ile kullanıldığında ve bakımları dikkatli gerçekleştirildiğinde hiç bir zararı bulunmamaktadır. Ayrıca sigara tüketimini en aza indirgemektedir.
   
   Özellikle sigarayı bırakmak isteyip iradesine hakim olamayan insanlara özel olarak tavsiye edilmektedir. Elektronik sigaralar içeriklerindeki buhar yarımı ile çalışmaktadır. Çoğu ülkelerde sigarayı bırakma girişiminde bulunan insanlara doktorlar reçeteli halde vermektedir. İlk aşamalarda nikotin içerikli olarak kullanmak sonralardan nikotin seviyesini azaltarak sigarayı bırakma eğilimlerine doğru aşamalar ile gerçekleştiği zamanlarda başarılı sonuçlar elde edilmektedir. 


   
   Elektronik sigaralar nasıl çalışır?
   
   Elektronik sigaralar normal sigara kullanmaktan daha keyif verici aşamalar ile kullanılmaktadır. İçeriğindeki yapay duman vermeyi sağlayan malzemeler ile çalışması ve koku aromalarına sahip olması ile sigaradan çok daha lezzetli ve hoş kokulara sahip olabilmektedir. Atomizer ve cartomizer sistem ile çalışma gerçekleştirmektedir. Batarya güç kaynağı ile kapatıp açabilme özelliği bulunmaktadır. İçerdiği özel likit sıvısı sayesinde de buhar verebilme özelliği devreye girmektedir. Sıvıyı ısıtıp buhar haline getirecek olan sistem atomizer olmaktadır. Dumanı normal sigara dumanı gibi bir yapıya sahip olmamakla birlikte daha geçici ve zararsız olmaktadır. E sıvıların hazır olan halleri dışında bir de ev yapımı özelliğe sahip olan sıvı seçenekleri var olmaktadır. 
   
   Likit dolum sıvısı nedir ve nasıl doldurulur?
   
   E sigaraların kullanımı için önemli olan ve güvenliğinin sağlanması için seçimi orijinal yapılması gereken sıvılar bulunmaktadır. Likit sıvıları, kartuş ve artomizer içerisine doldurulmaktadır. Atomizerin batarya tarafından desteklenmesi ile sıvı buhar haline dönüşmektedir. E sigara likitlerinde orijinal kullanımın dışına çıkılmaması gerekmekte ve ödün verilmesi durumunda insan sağlığını tehlikeye atmaktadır.
   
   Piyasa üzerinde birçok sahte likit satan firma var olmaktadır. Temin edilen yerin özel olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Sahte dolum kutuları şeffaf ambalajsız ve düz beyaz görünüme sahip olmaktadır. Son kullanma tarihleri dahi belirlenmeyen kutularda temin edilmektedir. Özellikle kapak ağzında orijinal ya da sahte fark etmeksizin hiç açılmamış ve kullanılmamış olduğunu gösteren kilit bulunması gerekmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır