Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Elektronik Sigaralar Kansere Neden Olmuyor. BAT Araştırdı.

Elektronik Sigaralar Kansere Neden Olmuyor. BAT Araştırdı.


* İngiltere merkezli British American Tobacco araştırmacıları laboratuvar ortamında hücreleri toksisitelerini izlemek için elektronik veya standart bir sigara emisyonuna maruz bıraktılar.

* Sadece normal sigara emisyonları hücrelerde toplandığı görüldü ve tümörlerin ilerlemesi tespit edildi.

* E-sigaralar, test edilen dozların herhangi birinde kansere bağlı toksikotiklere neden olmamıştır.

Londra merkezli British American Tobacco  tarafından yaptırılan araştırmada, araştırmacılar laboratuvar ortamında hücreleri elektronik sigara ve standart bir sigara emisyonuna maruz bıraktılar.

Çevresel ve Moleküler Mutagenez dergisinde yayınlanan çalışmada, normal sigara izlerinin hücrelerde toplandığını ve tümör gelişimini desteklediğini ortaya koydu.

E-sigaranın herhangi bir nikotin dozunda kanserle ilgili toksisiteye neden olmadığı gözlemlenmiştir.   

Araştırmacılar bu bulguları takiben konvansiyonel sigara ve elektronik sigaraları karşılaştırmaya devam etmek için Bhas 42 testi olarak bilinen laboratuar hücre çalışma tekniklerine benzer yöntemler kullanmayı planlıyor.

Yazar Dr. Damien Breheny, "Bu, BSA 42 testi, tütün ve nikotin ürünlerini karşılaştırmak için kullanılmış olan özel bir testtir.

'British American Tobacco tarafından geliştirilen ve rafine edilmiş bir dizi testten biri olup, e-sigara ürünlerin konvansiyonel sigarayla olan göreli biyolojik etkilerini karşılaştırmaktadır.'

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır