Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Elektronik Sigara Zararları

Elektronik Sigara Zararları

Elektronik Sigara Zararları

Sigaranın her şekilde olanı sağlığa ciddi şekilde zarar vermektedir. Elektronik sigara ya da normal sigara fark etmeksizin bu durum aynıdır. Peki bu konuda bilinçlenmek ve daha fazla bilgi sahibi olmak mümkün müdür? Bizde sizleri bu konuda daha fazla bilgilendirmek için elektronik sigaranın zararları konusuna değindik. Öncelikli olarak elektronik sigaranın normal sigaradan kat kat zararsız olduğu gibi bir durum söz konusudur. Bunun kesinlikle yanlış olduğunu belirtmeliyiz. Elektronik sigaranın içinde çok ciddi sağlık problemlerine yol açan etken maddeler yer alır. Ayrıca kullanıcılar üzerinde bağımlılık yaptığı da kanıtlanmıştır. Dünya üzerinde yapılan araştırmalara göre hastalık nedenlerinin en başında sigara yer alıyor. Son zamanlarda çok fazla kişi tarafından kullanılan elektronik sigaranın da bu açıdan masum olmadığını söyleyebiliriz. Kalp krizi, solunum yetmezliği gibi sayısız hastalığa da sebebiyet verdiğini unutmamak gerekiyor. Fakat normal sigaraya oranla içinde daha az zararlı madde bulunur. Buna rağmen insan sağlığına etki ettiği de kanıtlanmıştır.

Elektronik Sigara Ekşi

Elektronik sigaranın vücudun büyük bir kısmını olumsu yönde etkilediğini belirtmeliyiz. Sigara kullanan kişiler tarafından da bu konu ile ilgili çok fazla soru gelmektedir. Bu sorular da kullanıcılar tarafından ekşi sözlükte konuşulmaktadır.  En sık merak edilenlerden bir tanesi ise elektronik sigara ekşi olarak bilinir.  Elektronik sigara kullanan kişilerin ağız ve diş sağlığında çok büyük ve kalıcı etkilere sebep olabiliyor. Kullanıcılar bu sorunları yaşadıklarını belirtmişlerdir. Sigaraya gün için maruz kalmak dişlerin güçsüzleştiğini ve gün geçtikçe sarardığını ortaya koyuyor. Ayrıca içerisinde bulunan çok fazla maddeden kaynaklı olarak ağız kokusu yapıyor. Bunun dışında elektronik sigaranın diş sorunlarına daha fazla sebebiyet verdiği kanıtlanmıştır. Toplum tarafından bilinenin tam aksine sağlığa oldukça zarar verir. Ayrıca diş eti ve boğaz sorunlarına da yol açtığı bilinir.

Elektronik Sigara Zararları

Elektronik sigara zararları da oldukça fazladır. Elektronik sigara akciğerin fonksiyonlarını yerine getirmesine engel olmaktadır. Ayrıca kullanan kişilerde solunum hastalıklarına sebebiyet verir. İlk zamanlarda bu durumlar hissedilmese de yaş ilerledikçe kendini belli etmeye başlar. Ayrıca aradan uzun bir süre geçtikten sonra tedavi edilmesinin çok zor bir hal aldığını söyleyebiliriz.

Elektronik Likit Zararları

Elektronik sigara likit zararları çok merak edilen bir konudur. Sigara kalbe verdiği zararlardan dolayı tedavi edilmesi en zor alan olarak bilinir. Çünkü kalp krizine kadar büyük sonuçlara sebebiyet verebiliyor. Kalp krizi de ani olarak gerçekleştiği için tedavisinin oldukça zor olduğunu belirtmeliyiz. Eğer önceden durumun farkına varılmazsa bu hiç de iyi sonuçlanmaz. Uzun süreden beri sigara içen kişilerin içmeyenlere oranla kalp krizi riski artmaktadır. Yani bir anda kalbiniz durabilir ve yaşamınızı yitirebilirsiniz. İçerisinde bulunan çok fazla zararlı maddelerden dolayı ritim bozukluğu, nefes darlığı gibi etkileri de vardır. Ayrıca kalıtsal olarak kalp sorunlarınız varsa kalp krizine yakalanma ihtimaliniz oldukça fazladır. Tüm bu sorunların dışında yaşam kalitesini gün içinde oldukça düşürmektedir.

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Arasındaki Fark

Elektronik sigaraların günden güne yaygınlaşması ile beraber elektronik sigara ve normal sigara arasındaki fark nedir sorusunun cevabını aramaya başlamıştır. Elektronik sigara normal sigaraya oranla daha az risk taşıyor. Fakat bu herhangi bir soruna yol açmayacağı anlamına gelmiyor. İçerisinde yer alan maddelerden kaynaklı olarak insan sağlığını tehdit ediyor. Ayrıca dumanını solumanız bile nefes problemlerine yol açan ufak bir örnektir. Tüm bu nedenlerden dolayı da eğer sağlığınız ile alakalı bir problem yaşamak istemiyorsanız ikisini de kullanmamalısınız. Fakat elektronik sigara içindeki maddelerin normal sigaraya göre daha az olduğu bilinen bir durumdur.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır