Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Elektronik Sigara Ve Normal Sigara Arasındaki Fark

Elektronik Sigara Ve Normal Sigara Arasındaki Fark

Elektronik Sigara Ve Normal Sigara Arasındaki Fark


Elektronik sigara ve normal sigara arasındaki fark olup olmadığı son zamanların en büyük merak konusu olmuştur diyebiliriz. Sigaranın sağlığa zararlı olduğunu hepimiz biliriz. Elektronik sigaraların, sigarayı kısa süre içerisinde bırakmanız için sizlere yardımcı olmak amacı ile çok fazla yaygınlaştıklarını söyleyebiliriz. Sigara kullanan kişilerin sayısı bir hayli fazla olmasından dolayı sigarayı bırakmaları açısından da zor bir durum haline geliyor.

Son zamanlardan sigarayı bırakmak isteyenlerin %90’ı elektrikli sigara kullanarak bu işe başlamaya karar vermişlerdir. Sigara kullanımının kapalı alanlarda yasak olması sebebiyle pasif içicilik bakımından oldukça zararlı olduğunu herkes tarafından biliniyor. Sigara içenden çok sigara içerken yanında olan kişiler sigara dumanından çok fazla etkilenip pasif içici haline geliyorlar. Kapalı alanlarda dahi kullanılmasından dolayı çok fazla tercih sebebi olmuştur diyebiliriz. Sigara ve elektronik sigara arasındaki en büyük fark maddi ve sağlık açısından olduğunu söyleyebiliriz.

Normal Sigara Ve Elektronik Kullanımı


Sigara dendiği zaman bir paket içerisinde bulunan 20 adet sarılmış tütün mamulü olduğunu biliriz. Sigara sağlığımıza oldukça zararlıdır. Çok daha ileri derecede hastalıkları ortaya çıkarır ve sizi ölüme sürükleyebilir.Normal sigara ve elektronik sigara kullanımı arasında duman ve buhar farkı da bulunmaktadır. Duman çok fazla etki bırakabilir.

Fakat elektronik sigaralar bu yönden de sizi kurtarır. Hem üzerinizde çok koku bırakmaz ve ger ortamda içebileceğiniz şekilde üretilmiştir.Elektronik sigaralar buhar oluşturur normal sigaralar ise zehirli bir duman oluştururlar. Normal sigara ve elektronik sigara arasında bir seçim yapılması gerekiyorsa bu kesinlikle elektronik sigara olmalıdır.

Elektronik Sigara Ve Normal Sigaranın En Temel Farkı


Elektronik sigaranın ve normal sigarasının en temel farkıduman ve buhardır. Uzun süredir sigara içen kişiler uzun süre sigara içmediklerinde nikotin ihtiyacı duyarlar. Sigarayı bırakmayı engelleyen en önemli etkende budur. Elektronik sigaralar bu konuda devrim yaratmış ve günümüzde de hala çok tercih edilmeye devam etmektedir.

Nikotin yerine likitler kullanılır. Bu da sigara içen bireylerin beyinde oluşan nikotin bağımlılığını bastırır. Elektronik sigara cihazlarının hiçbir zararı bulunmamaktadır. E- sigara likitleri normal sigaralara nazaran çok daha masum sıvılardır diyebiliriz.Elektronik sigaralarda likite ve aromasına göre hoş bir kokuya sahiptir. Bu durum normal sigara dumanı için geçerli değildir. Normal sarılmış sigaralar çok kötü kokar ve içerisinde 4000 adet zehirli madde içerir. Elektronik sigaralar ve normal sigaralar arasında oldukça büyük bir fark bulunur.
Normal sigaralar çok kötü kokulara sebebiyet verebilir. Fakat elektronik sigara kullanıcıları böyle bir sorun ile uğraşmazlar. Etrafa da çok fazla zarar vermemiş olurlar.

Elektronik Sigara Kullanımı


Elektronik sigara kullanımı son derece basittir. Elektronik sigaralar, içerisine konulannikotin içeren sıvıyı ısıtıp buhar haline dönüştüren cihazlar olarak bilinmektedir. Bu cihazlar markalarına göre değişiklik gösterebilir. Bu cihazların bazıları pille çalışırken bazıları da şarjlı olarak bilinir.Farklı tasarımlarda elektronik sigaralar bulunmaktadır.

Özellikle günümüzde çok popüler ürünler olan elektronik sigaralar için her türlü tasarım ve model piyasaya sürülmeye devam etmektedir. Elektronik sigara içerisinde kullanılan sıvı tipik olarak nikotin, tatlandırıcılar, glikol ve bitkisel gliserin içermektedir. Bu da tütün mamulü kadar zararlı değildir.

Elektronik Sigaraların Güvenirliği


Elektronik sigaraların güvenliği bireyler açısından son derece önemlidir. Nikotin içeren sigaralar, ergenler, genç yetişkinler veya hamile kadınlar için kabul edilemez. Bu sebeple çok fazla nikotin bağımlısı olan kişiler tarafından elektronik sigara kullanımı uygundur. Sigara içmeyen bireyler özellikle genç ve yetişkinler arasında elektronik sigaralar bağımlılık yapabilir.

Nikotinin zararı özellikle 20’li yaşlarda olan bireyler için beyin gelişimine zarar verebilir. Elektronik sigara, normal sigaraya göre çok daha zararsız olduğunu bilmelisiniz. Elektronik sigaraların pil veya şarjla kullanılması da son derece güvenlidir. Ayrıca normal sigara gibi etrafa çok fazla kötü koku yaymaz ve etraftaki kişilere de zarar vermez. Bir diğer açıdan bakacak olursak da normal sigara tüketimini azaltmaya yarar. Bu da sağlığınız için son derece önemli ve hassas bir noktadır diyebiliriz. Sigara içmenin her türlü zararlı olduğunu biliyoruz. Fakat sigara içerisinde bulunan onlarca maddeye nazaran elektronik sigara tüketiminin çok daha sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır