Makaleler » Likit Çeşitleri » Elektronik Sigara Likitleri Hakkında Önemli Bilgiler

Elektronik Sigara Likitleri Hakkında Önemli Bilgiler

Elektronik sigara kullanırken esas önemli nokta cihazınızda kullanacağınız likittir.Likitler gliserin, gıda aroması ve nikotinden oluşur. PG ve VG olmak üzere iki çeşit gliserin bulunur. Bunlar belirli oranlarda karıştırılarak kullanılır. PG daha fazla aroma verirken VG daha fazla buhar olanağı sağlar. Ancak yüksek PG oranlı yani yoğun aromalı likitleri kullanırken bilinmesi gereken bir konu vardır. Bu likitlerin boğaz vurumu daha tatmin ediciyken aynı zamanda ağızda kuruluğa sebep olmaktadır.

 

 

Elektronik Sigara Likitlerinin İçerisindeki Maddeler

 

       Gliserin sıvı halde bulunan bitkisel ve organik bir alkoldür. Vegetable Gliserol (VG) olarak da bilinir.Herhangi bir zararı bulunamamıştır bazı şeker hastalıklarında yapay şeker olarak dahi kullanılmaktadır.

Propilen glikol suyu tutarak sigaranın kurumasını engelleyen maddedir. Kokusuzdur ve belirli bir tat tarifi yoktur.  Propilen glikol gıda, kozmetik, farmasötikal ve plastik endüstrilerinde de kullanılmaktadır. Elektronik sigaraya yeni geçen kişiler başta tütün aroması kullanmak isteyebilirler. Propilen glikol içermeyen, bitkisel gliserinden oluşan elektronik likitler normal sigaranın özelliklerini daha iyi gösterir ancak aynı tadı üretmez. Propilen glikol bazı kişilerde alerjiye neden olabilmektedir. Bu tarz bir alerjiniz olduğunu düşünüyorsanız vegetable gliserol bazlı elektronik sigara likitlerine yönelmelisiniz.

Elektronik sigara likitleri genelde çeşitli aroma ve nikotin değerleriyle hazırlanmış halde satılır. Fakat tercih edilirse gliserin ya da gliserin ve nikotin alınarak istenen oranda aroma eklenip kullanılabilir.

 

 

Elektronik Sigara Likit Seviyeleri

 

Elektronik sigara likitleri 18mg, 9mg ve 0mg (nikotinsiz) olarak satılmaktadır.  Bu oranlar 1 ml elektronik sigara likitindeki nikotin miktarıdır ve %1.8, %0.9 ve %0 olarak da ifade edilebilir.

Nikotinli ve nikotinsiz elektronik sigara likitlerini karıştırarak kullanmak nikotin seviyesini giderek azaltmak için mantıklı bir yöntem olacaktır.

 

 

Sürekli Aynı Elektronik Sigara Likitini Kullanmak

 

Elektronik sigaraya geçildiğinde genelde birçok aroma denenir ve sonrasında en beğenilen aroma devamlı olarak kullanılmaya başlanır. Fakat bu sağlıklı bir yaklaşım değildir. Sürekli aynı aromayı kullanmak belli bir süre sonra tat tomurcuklarında azalmaya sebep olarak tat alma duyusunu azaltır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır