Makaleler » Likit Çeşitleri » Elektronik Sigara Likit

Elektronik Sigara Likit

Elektronik Sigara Likit

Elektronik sigaranın kullanılmaya başlanması ile kullanıcıların kafalarında bazı soru işaretleri oluşmuştur. Elektronik sigara likit nedir çok fazla merak edilmektedir. Bizde sizleri bu konuda bilgilendirmek için bu yazımızda likit konusuna yer verdik. Likit, aromalı bir karışım olarak bilinir. Bu karışımın içerisinde bazı karışım maddeler bulunur. Bu maddelerden bazıları ise glikol, bazı tatlandırıcılar ve su denilebilir. Likit içine konan bu maddeler kişinin daha güzel bir tat almasını sağlar. Likit içine konan 4 tane maddeler şu şekilde sıralanır;

  • Nikotin
  • Aroma
  • Bitkisel Gliserin
  • Profilen Glikol

Yukarıda belirtilen her maddenin kendine ait bir işlevi bulunur ve sigarayı oluşturur. Bu işlevlerden kısaca bahsedecek olursak aromanın kişinin daha iyi bir tat almasını sağladığını söyleyebiliriz.  Normal sigara içtiğimizdeki hissiyatın az da olsa verilmesini sağlar. Bitkisel gliserin buhar üretilmesine katkıda bulunur. Son olarak ise profilen glikol karışımı uygun bir kıvama getirir ve kullanım kolaylığı sağlar.

Likit Çeşitleri

Likit çeşitleri son derece önemlidir. Kişinin hem daha keyif alması hem de elektronik sigaradan memnun kalması için dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Kullanıcıların farklı zevkleri olduğu için bu durumun kişiden kişiye değişkenlik gösterdiğini belirtmekte fayda var. Kendinize özel bir likit seçmek istiyorsanız nikotin oranının nasıl olacağına karar vermelisiniz. Sonuçta günde bir paket sigara içen biri ile 10 adet sigara içen birinin nikotin oranının aynı olmadığını biliyoruz. Bu durumdan kaynaklı olarak da kendinize uygun bir oran seçmek son derece önemlidir. Ayrıca herkesin damak zevki farklı olduğundan kaynaklı olarak da yeni tatlara açık olmanızı tavsiye ederiz. Her seferinden farklı tada sahip olan bir ürün alırsanız en sonunda en beğendiğinizi seçebilirsiniz. Fakat piyasa kullanım kolaylığı sağlayan pek çok likit mevcut olarak bulunur. Bu seçeneklerden yararlanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Likit Zararları

Likit zararları kullanıcılar tarafından çok merak edilir. Kullanıcıların son zamanlarda elektronik sigarayı tercih etmelerinin bir diğer nedeni ise daha az zarara maruz kalmak diyebiliriz. Elektronik sigaranın kullanım amaçlarından bir tanesi de normal sigaradan alınan zararlı maddeleri en aza indirmektir. Fakat içerisinde çok fazla zararlı maddenin bulunduğunu da söylemeliyiz. Fakat bu konuda yapabileceğiniz bir yöntem var.  Nikotin oranınızı yavaş yavaş düşürebilirsiniz. Bu işlemi bir anda yapmak yerine yavaş yavaş azaltırsanız daha sağlıklı olacaktır. Örneğin çok fazla sigara içiyorsanız nikotin oranını az içen kişilere göre biraz daha yüksekten başlatabilirsiniz. Bir süre kullanımdan sonra ise bu oranı düşürmenizde fayda var.

Likitlerin Aromasını Değiştirmek

Likitlerin aromasını değiştirmek kullanıcıların çok sık uyguladığı bir yöntemdir. Uzun süre boyunca aynı aromada kalırsanız bir süreden sonra sıkılmaya başlayabilirsiniz. Bu durumdan kaynaklı olarak da sigaraya yeniden dönmek istemeniz muhtemel bir durumdur. Fakat kullanım kolaylığı olan ve değiştirmesi oldukça basit olan aromalarınızı değiştirerek farklılık yaratabilirsiniz. Ayrıca sıkıldığınız için yeniden sigaraya dönme durumunuzu da engellemiş olursunuz.

Orijinal Likit Nerden Alınır

Elektronik sigara likit konusu kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Orijinal likit konusu elektronik sigara kullananlar için önemli bir konudur. Bizde bu konuda sizlere daha ayrıntılı bilgiler sunmak istedik. Aslında likit sahte mi yoksa değil mi çok kolay anlaşılmaktadır. Gerçek ya da sahte olduğunu belirten bazı özellikleri bizde sizler için sıraladık. İşte o özellikler;

  • Sahte olan likitlerin üzerinde etiket bulunmaz.
  • Sahte olan likitlerin kıvamı orijinal olanlara göre daha sıvı ve akışkandır.
  • Sahte olan likitlerin üzerinde son kullanım tarihine dair bir bilgi yoktur.

Eğer sizde aldığınız ürünün sahte olup olmadığını anlamak istiyorsanız bu maddelere dikkat edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır