Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Elektronik Sigara İçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik Sigara İçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik sigara, kullanıcılarına pek çok fayda sağlar. Bunların başında geleneksel sigaralara göre daha az zararlı olması ve cebinize olan faydalarını sayabiliriz. Daha az zahmetle nikotin ihtiyacımızı karşıladığımız bu cihazları kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

 

 

Elektronik sigaranızın likit haznesi boşken çekim yapmaya çalışmak hem elektronik sigara atomizerinizin kısa zamanda yıpranmasına  hem de cihazınızdan bir yanık kokusu yayılmasına neden olur.Elektronik sigaranızı düşük şarj seviyesindeyken kullanmamaya özen göstermelisiniz.Elektronik sigara ısıtıcıları enerji sayesinde çalışır. Düşük enerji seviyesindeyken cihazınızı kullanmaya çalıştığınızda cihaz bataryasını zorlamış olursunuz.

 

Elektronik sigaranızın likit haznesinin iyi temizlendiğinden emin olmalısınız. Eğer likit aromanızı değiştirdiyseniz ve güzel temizlenmediyse eski aromanın tadını almaya devam edeceksiniz.

 

 

Elektronik sigaralarda atomizer adı verilen bir kısım bulunur. Atomizer elektrik ile likitin yanmasını ve buharlaşmasını sağlayan bir elektronik sigara parçasıdır. Kullanım sıklığına göre haftada bir ya da iki haftada bir değiştirilmesi gerekir. Atomizer yanarsa elektronik sigaranızın likit aromasını yakar ve etrafa kötü bir koku yayılır.

 

Elektronik sigara likitlerinin çok fazla aroma çeşidi vardır. Meyve aromaları özellikle elektronik sigaraya yeni başlayanlar tarafından çok tercih edilir. Fakat burada önemli olan nokta şu ki sürekli aynı aromayı kullanmak cazip gibi görünse de aslında hiç de sağlıklı bir durum değildir. Belirli bir süre sonra tat alma duyusunda azalmaya sebep olacaktır. Bu sebeple ayda bir ya da iki ayda bir kullanılan likitin aromasının değiştirilmesi iyi olacaktır.

 

 

Elektronik sigaranızı yüksek nikotin seviyesinde kullanıyorsanız çekim yaparken kendinizi zorlamayın. Bu durum hem boğaz kuruluğuna hem de boğaz  rahatsızlıklarına neden olur. Likitinizi vegetarian gliserol ile karıştırmanız çekiminizi biraz daha kolaylaştırmış olacaktır.

 

Geleneksel sigaradan elektronik sigaraya geçişte nikotin konusunda sıkıntı yaşamamanız için nikotin alım miktarını hızlıca düşürmeyiniz.

 

 

Hamileler ya da hamilelik planlayan kişiler sağlıklı bir hamilelik ve bebeğin sağlığı için tütün mamullerinden uzak durmaya çalışır. Fakat bu noktada elektronik sigara kullanılabileceği gibi bir yanılgı ortaya çıkıyor. Böyle bir durum söz konusu değildir. Elektronik sigaralar da hamilelik sürecinde en az geleneksel sigara kadar zararlıdır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır