Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Elektronik Sigara Bize Neler Kazandırdı

Elektronik Sigara Bize Neler Kazandırdı


Elektronik Sigaranın Kazandırdıkları

Dünyada herkesin zararlı olduğunu bildiği ama kullanmaktan vazgeçemediği alışkanlıkların başında şüphesiz sigara içmek geliyor. Dünya sağlık Örgütünün insan sağlığını tehdit eden unsurlar arasında baş sıraya koyduğu sigara yüzünden dünyada her yıl beş milyondan fazla insan ölüyor. Bu her altı saniyede bir insan sigara yüzünden hayatını kaybediyor demek. Türkiye’de bu sayının büyük oranlara çıktığı biliniyor. Ülkemizde 20 milyon insan sigara kullanıyor ve her yıl 160 bin kişi gene bu yüzden ölüyor. Toplamda trafik kazalarında bile bu kadar insanı kaybetmiyoruz. Bütün bu gerçeklere rağmen sigarayı da bırakamıyoruz. Ama belki kullanımı gittikçe yaygınlaşan elektronik sigara yardımcı olabilir.

E-sigara nedir?

Dış görünümü tamamen normal sigaralara benzeyen e-sigara aslında küçük bir elektrikli cihaz olarak düşünülebilir. Ama muhteviyatı bütünüyle bir sigaradan farklı. İçinde 4000 sağlığa zararlı madde taşıyan sigaranın yanında elektronik sigara , gerçek sigaraya oranla çok çok zararsız sayılıyor. Küçük kartuşların içindeki sıvı nefes çekildiğinde tetiklenen bir sistem ile ısınıyor ve ortaya sadece buhar çıkıyor. Siz zehirli bir duman solumuyorsunuz, üstelik etrafa da duman üflemiyorsunuz. Böylece çevrenizde pasif içiciler de yaratmıyorsunuz. Kartuşların içindeki sıvı tütün esansı da taşıyor. Sahip olduğu nikotin seviyesi ise derecelendirilmiş durumda. Az nikotinli olanlar sonuçta giderek sizin sigara kullanımınıza bir son veriyorlar. 

Satın Alırken

Bu yönteme geçmeye karar verdiğinizde yapılacak ilk şey iyi marka bir cihaz almak. Sonrasında tercih edeceğiniz likit kartuşları belirlemeniz gerek. Her üründe olduğu gibi e-sigara üretiminde de ucuz denebilecek ürünler var. Bunların düşük fiyat cazibesine kapılmadan kaliteli bir e-sigara markasını tercih edin. Sonuçta en pahalısını alsanız bile şimdiye kadar verdiğiniz sigara paralarıyla kıyaslanmayacak kadar ucuza gelecek. Kullanımı da son derece kolay. Siz nefes çekmeye başladığınızda küçük sistem devreye giriyor. Böylece yakmak veya kül tablası aramak gibi sıkıntılar da olmuyor.

Diğer Yararları

Zehir dolu sigara dumanını içinize çekmediğiniz için önce ciğerleriniz sağlam kalıyor. Kanser riskinden uzaklaşıyorsunuz. Sonra diş etleriniz ve boğazınız zarar görmüyor, dişleriniz beyazlığını kaybetmiyor. Elleriniz sararmıyor, üstünüz başınız sigara kokmuyor. Yani sigarayı bırakınca yaşayacağınız bütün ferahlamaları e-sigara ya geçerek yaşamaya başlıyorsunuz. Kazancınız temelde sağlığınız oluyor ki bu her şeye değer. 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır