Makaleler » Mix Aroma Reçeteleri » Efektör Nedir Nasıl Kullanılır

Efektör Nedir Nasıl Kullanılır


Evyap likitlerde sıkça kullanılan, ancak tamamen opsiyonel olarak görülen maddelere efektör deniyor. Adından da anlaşılabileceği üzere, likitimizin tadında ufak değişiklikler yapmamızı sağlıyor. Gerek var mı, sağlıklı mı sağlıksız mı sorularıyla lafı fazla uzatmadan, en yaygın olanlarının ne işe yaradığına bakalım, kullanması da size kalsın.

Sweetener: Likitlerimizi daha da tatlı yapar.
 

Etil Maltol: Likitlerimizin tadlarını daha belirgin hale getirir. Sweetener ile aynı olduğunu düşünmeyin. Likitiniz eğer tatlıysa daha tatlı, ekşiyse daha ekşi, tütün aromasıysa daha tütünlü gibi oluyor. Tadı belirginleştiren bir madde yani.


Bitter Wizard: En sevdiğim. Benim gibi tatlıcı veya tütüncülerden değilseniz denemenizi öneririm. Özellikle meyveli likitlerinizi biraz bitter wizard desteği ile hafif acımsı bir tad elde edebiliyorsunuz.  Sweetener’ın tam tersi olarak düşünülebilir.
 

Polar Blast: Mentol veya nane size yetmiyorsa, Polar Blast aradığınız şey olabilir. Çok çok az bir miktarda kullanmanız ile bile sinüslerinize kadar ferahlık hissini alabiliyorsunuz.


Oak Wood: Likitinizi alkollü içeceklere benzetmek istiyorsanız, biraz kullanmanızda fayda var.


Flash: Boğaza vurumu arttıran efektör. Nbase ile ilgili olan yazımda, VG artıp nikotin düştükçe boğaza vurumun azalacağını söylemiştim. İşte eğer yüksek VG (bol buhar) ve düşük nikotin (özellikle 0 mg) kullanmak istiyorsanız, sanki hava çekiyormuş hissi alacaksınız. Ancak flash efektörü, size sanki PG’li ve nikotinli bir likit içiyormuşçasına boğaza vurumu arttırıyor.


Magic Mask: Elektronik sigaranın geldiği son nokta diyebilirim. PH’ı düşürmüyor bu efektör, ancak dilimizdeki tat reseptörlerinin düşük PH’lı bir likit içiyormuş sanmasını sağlıyor. Diyelim kolalı bir likit yaptınız, bundan kullanırsanız kola daha gerçek bir kola oluyor.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır