Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Drip Tip Temizliğini Nasıl Yapıyoruz

Drip Tip Temizliğini Nasıl Yapıyoruz


Sigarayı bıraktınız ve elektronik sigara kullanarak sadece sağlığınız için değil aynı zamanda bütçeniz için harika bir tercih yaptınıaz. Şimdi sırada kullandığınız elektronik sigara veya elektronik nargile modelini olabilecek en iyi şekilde kullanmak var. İyi ve orjinal 18650 şarjlı pil kullanmak, yüksek watt değerinden kaçınmak, coil başlıklarını gerektiğinde yenilemek, kullandığınız elektronik sigara modelini sudan ve nemden uzak tutmak kullandığınız elektronik sigara için yapabileceğiniz en iyi şeylerden bazıları. Ancak hepsi bu değil. Elektronik sigara kullanırken ağızlık yani “drip tip” kısmına da gereken önemi gösterirseniz, özellikle ağız enfeksiyonlarına karşı gereken önlemi alabilirsiniz. O zaman ağızlık kısmını temiz tutmak için ne yapabilirsiniz ve drip tip temizliği nasıl yapılır?

En İyi Drip Tip Modelleri Drip tip (ağızlık) bir elektronik sigara modelinin olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. Drip tip kullanımı daha temiz ve hijyenik bir elektronik sigara kullanımı sunar. Bu yüzden drip tip, bir elektronik sigaranın olmazsa olmazıdır. Elektronik sigara ile ilgili forumlarda “en iyi drip tip modeli” sık sık konuşulan ve hakkında konuşulan bir meseledir. Şu an için en iyi drip tip modeli olarak metalden üretilmiş ve şekil olarak su kabağını andıran modeller bulunuyor. Ancak drip tip modelleri de giderek daha çok çeşitli hale geliyor.

İlk olarak sadece metal, cam, sert plastik gibi malzemelerden üretilen drip tip modellerine kaliteli taş malzemeden üretilen drip tip modelleri de eklenmeye başlandı. En iyi drip tip (ağızlık) modeli tartışmalı bir konu olsa da şu an için metalden ve taştan üretilen drip tip modellerinin oldukça revaçta olduğunu söylemek mümkün. Bunun nedeni bu drip tip modellerinin plastikten veya silikondan üretilen drip tip (ağızlık) modellerine göre çok daha hijyenik olması. Sizin de bildiğiniz üzere taş ve metal, üzerinde daha az bakteri barındırdığı için her zaman daha revaçta olan bir malzeme.

Adım Adım Drip Tip Temizliği Yapmak

Eğer hijyen ve temizliğinize dikkat eden bir elektronik sigara kullanıcısıysanız, drip tip yanında elektronik sigaralar için kullanılan silikon kılıf modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu sayede sadece kullandığınız elektronik sigara modelinin gövdesinin çizilmesini değil aynı zamanda daha temiz kalmasını ve tozdan – kirden korunmasını da sağlayacaktır. Drip tip (ağızlık) meselesine gelecek olursak; kullandığınız “ağızlık” yani “drip tip” modelini temizlemek oldukça kolay. Birkaç adımda kullandığınız elektronik sigara modelinin ağızlık “drip tip” kısmını rahatlıkla temizleyebileceğinizi sizlere anlatmaya çalışacağız.

Drip Tip Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Kullandığınız Elektronik Sigaradan Drip Tip (Ağızlık) Kısmını Çıkarın
  • Çıkardığınız Drip Tip’i Ilık Suya Atın Ve Bir Süre Bekletin. Bazı Elektronik Sigara Kullanıcıları Bunun İçin Karbonatlı Su Da Kullanıyorlar
  • Suya Attığınız Drip Tip Ağızlığı Suda Olabildiğince Çalkalayın
  • Bir Kağıt Havlu Ya Da Temiz Bir Bez İle Drip Tip Ağızlığı Kurulayarak Temizleyin

Kullanılan Drip Tip Ne Sıklıkta Temizlenmeli?

Bu sorunun cevabı kullandığınız coil başlığını temizleme sıklığınız ile aynıdır. Eğer elektronik sigaranızı sık sık kullanıyor ve sık çekim yapıyorsanız zamanla kullandığınız drip tip’in içinde biriken elektronik sigara buharı kalıntısı, ağızlığınızın kirlenmesine neden olur. Kullandığınız elektronik sigara “drip tip” modellerini hijyen ve temizlik bakımından tehdit eden bir başka şey de cebinizde taşıdığınız elektronik sigara modelleridir. Çekim yaptıktan sonra ıslak kalan elektronik sigara modellerinin ağızlık “drip tip” kısımları, elektronik sigara modellerini cebinizde taşıdığınızda tozlanır. Daha doğrusu, cebinizde bulunan toz ve kir, kullandığınız elektronik sigara modelinin ağızlık kısmına yapışır.

Eğer kullandığınız elektronik sigara modelinde ağızlık kısmı zaman zaman çeşitli nedenlerle tozlanıp kirleniyorsa, dilediğiniz zaman yukarıdaki maddeleri takip ederek kullandığınız drip tip (ağzlık) kısmını temizleyebilirsiniz. Eğer bu kısım metalden üretilmişse kullandığınız ağızlık “drip tip” kısmını iyice kurulamayı ihmal etmeyin. Bu, metalden üretilen ağızlığın paslanmasını önler. Yani kullandığınız drip tip (ağızlık) hangi malzemeden üretiliyor olursa olsun içinde su kalması, sizler için sorun olmasına neden olacaktır. Bu yüzden ağzılık kısmını temizlerken içinde su kalmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer kullandığınız drip tip (ağızlık) modellerinin tozlanmamasını isterseniz küçük bir silikon kutu alabilir ve de ağızlığınızı bu kutu içerisinde saklayabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır