Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Cloud Chasing Nedir Yüksek Buhar Nasıl Yapılır

Cloud Chasing Nedir Yüksek Buhar Nasıl Yapılır


Cloud chasing sorunsunun cevabına geçecek olursak cloud chasing, elektronik sigara kullanırken çok yüksek miktarda buhar ortaya çıkarma işlemidir. Genellikle bitkisel gliserin oranı yüksek olan e-likitlerikullanan elektronik sigara kullanıcıları yüksek miktarda buhar üretebilirler. Bazı kaynaklara göre -ilk ortaya çıktığı yer bilinmemesi ile birlikte- cloud chasing ilk kez West Coast bölgesinde ortaya çıktı. Emin olunan nokta ise bazı elektronik sigara kullanıcılarının elektronik sigaralarından biraz daha fazlasını beklediği. Cloud chasing popülerliğinin artışı ile üzerine elektronik sigaranın mucidi Hon Lik’in sözleri ise şöyle:

 “Otomobil üreticileri ilk kez üretime başladığında ortaya Formula 1 gibi bir araba sporunun çıkacağını bilmiyorlardı. Yani her zaman her konuda işin heyecanı ile ilgilenen farklı bir grup vardır.”

Dünyanın her yerinden birçok kullanıcı cloud chasing’in elektronik sigara kullanımını daha heyecan verici kıldığını söylüyor. Bazıları bunu arkadaşları ile birlikte eğlenmek için yaparken bazı kullanıcılar ise çok daha ciddi bir şekilde yarışmalarda mücadele ediyorlar.

Cloud chasing yarışmaları, bu yarışmaları izlemekten keyif alan profesyonel kullanıcılar arasında popüler bir hale geldi. Bu yarışmalardan bazıları kazananlara ücretsiz cihazlar sunarken daha ciddi yarışmalar da kullanıcılara sponsor ve hatta para ödülleri sunuyor. Yarışmalar genellikle iki farklı esasa dayanıyor: boyut ve yetenek. Bazı yarışmalarda kullanıcılardan yapabildikleri en yüksek miktarda buhar üretmeleri beklenirken diğerlerinde de kullanıcıların kendi yetenekleri ile farklı şekiller ortaya çıkarmaları bekleniyor.

Yetenek yarışmalarında elektronik sigara kullanıcıları en yaratıcı şekillerde buhar çıkartmayı deniyorlar. Örneğin yaygın bir e-sigara hareketi olan “The Dragon” hareketinde hem burundan hem de ağzın yan kısımlarından aynı anda buhar dışarı veriliyor. Diğer bir hareket olan “Pushing the O” hareketinde ise buhardan oluşan bir halka ağızdan çıkartılarak daha sonra ekstra buhar ve eller kullanılarak halkaya yön veriliyor.  

Elektronik sigarayı uzun süredir kullananlar özellikle umuma açık yerlerde cloud chasing ile ilgili endişelerini dile getiriyorlar. Cloud chasing karşıtları bu durumun elektronik sigara kullanımı hakkında negatif bir imaj bıraktığını, yüksek miktarda buharın elektronik sigara kullanmayan insanları rahatsız ettiğini dile getiriyorlar. Ancak cloud chasing sorumlu bir şekilde yapıldığında elektronik sigara kullanmayan veya cloud chasing yapmayan kişilerin de endişelenmesi için bir sebep yoktur. Cloud chasing yapanlar için ise şüphesiz bu oldukça eğlenceli bir “spor” olduğu kabul edilmetedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır