Makaleler » Elektronik Sigara Çeşitleri » Box Mod Ve E – Sigarayı Tanıyalım

Box Mod Ve E – Sigarayı Tanıyalım


Profesyonel bir e-sigara kullanıcısı mod, mod – box, vape – pen gibi terimlerin ne anlama geldiğini biliyor olabilir. Ancak e-sigara kullanmaya yeni başlayacak olan kullanıcılar için bu mod box gibi terimler tanınmıyor olabilir. Bugün e-sigara kullanmaya yeni başlayanlar için mod box e-sigara nedir sorusunu yanıtlarken aynı zamanda box mod elektronik sigara modellerine daha yakından bakarak diğer modellere göre ne gibi avantajları olduğunu inceleyeceğiz.

Box Mod İsmini Nereden Alıyor?  

İlk e-sigara modelleri sigara dalına benzeyen küçük cihazlardı. Bu modelleri daha sonra bir çeşit kalem veya çubuğa benzeyen vape – pen modelleri izledi. Bugün elektronik sigara dünyasının zirvesinde mod olarak da bilinen watt ayarı yapılabilen ve sahip olduğu elektronik aksamları sayesinde hemen her şeyi yapabildiğiniz cihazlar bulunuyor. Mod Box veya Box Mod elektronik sigara olarak bilinen cihazlarsa, vape – pen cihazları ile mod e-sigara modellerinin arasında bulunuyor.

Box Mod ismi, bu cihazların ana gövdesinin küçük bir kutuya benzemesinden kaynaklanıyor. Bu tipteki elektronik sigaralara “mod” denmesinin nedeni içim modlarının veya watt değerlerinin -küçük boyutlu cihazlar olmalarına karşın- ayarlanabiliyor oluşu. Küçük, genellikle sadece bir adet 18650 pil ile çalışan küçük mod sigaralara mod box denir.

 

Mod Box Kimlere Önerilir?  

Elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan pek çok kullanıcı bu yola genellikle çok gelişmiş cihazlarla çıkmak gibi bir hata yapıyorlar. Mod elektronik sigaralar yoğun buhar verirler, watt değerleri ve içim modları ayarlanabilir. Ancak bu avantajlarına karşın mod box cihazların acemi ellerde çok çabuk bozulabileceğini de unutmamak gerekir. Belki de bu yüzden mod box elektronik sigara modelleri e-sigara kullanmaya yeni başlayacaklara önerilir. Aynı şekilde, mod cihazların bol buharlı dünyasına adım atacak olanlar için de mod box e-sigara modelleri oldukça idealdir.

Mod Box E-Sigaraların Avantajları Nelerdir?

Öncelikle eğer “box mod e-sigara” veya mod box e-sigara” denilince kafanızda bir resim belirmiyorsa size SMOK AL85 veya Vaporesso Swag Kit gibi e-sigara kitlerini incelemenizi tavsiye ederiz. Bu cihazlar gösterişli ve yüksek watt ile kullanılabilen cihazlara göre daha hafif ve küçüktür. Küçük ve hafif e-sigaralar olması, mod box e-sigara modellerinin sizlere sunduğu ilk avantajlardan bir tanesidir.

Elektronik sigara dünyasında mod box e-sigara modellerinin sağladığı bir başka avantaj da mod e-sigara modellerinden daha hesaplı olmalarıdır. Her ne kadar bu modeller çok yüksek watt değerleri ile çalıştırılamıyor olsalar da küçük, hafif, kullanımı kolay olmaları açısından size pek çok avantaj sağlarlar. Fiyat avantajı bu cihazların sizlere sunacağı bir başka avantajdır.

Mod Box veya Box Mod e-sigara modelleri mod elektronik sigaralar için bir adım olarak da değerlendirilebilir. Böylelikle farklı içim modları ve watt değerleri hakkında bilgi sahibi olursunuz. Elbette elektronik sigara modelleri arasında çok bariz kullanım farkları yok. Bunun için hatchback otomobil – sedan otomobil örneği kullanılabilir. İki araç tipinin kullanımı arasında çok büyük farklar olmasa da iki araç tipinin nasıl kullanılacağı konusunda bazı küçük farklar vardır. Bir mod box e-sigara kullanarak mod elektronik sigaralar konusunda deneyim elde edebilirsiniz.

Yukarıda mod box cihazların fiyat olarak daha hesaplı olduklarından söz etmiştik. Bu avantaj söz konusu şarjlı pil kullanımı da devreye girince daha çok artar. Genellikle box mod e-sigara modelleri bir adet şarjlı pille çalışırlar. Bu da onları daha hafif ve kullanımı daha hesaplı cihazlar haline getirirler. Çoğu modelde şarjlı pil (piyasada 18650 şarjlı pil olarak da bilinirler) likit tankının tam altına denk gelmediği için pilin zarar görmesi engellenmiş olur. Bu da mod box e-sigara modellerinin bir başka özelliğidir.

Kullanım sırasında mod box e-sigara modellerinin atomizerini de dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Genellikle profesyonel kullanıcılara tavsiye edilen RBA – RDA veya tanklı RDA atomizer modelleri box mod elektronik sigaralar ile kolaylıkla kullanılabilir. Buna ek olarak box mod e-sigara cihazlarında pillerin daha ayrıntılı bir mod e-sigara modelinde olduğu gibi bir tür kapakla korunduğunu da ekleyelim. Bu da özellikle bayan e-sigara kullanıcıları için oldukça önemli bir özelliktir.

2018 En İyi Mod Box E-Sigara Modelleri Nelerdir?

Günümüzde farklı markaların ürettiği pek çok mod box /box mod e-sigara modeli var. Bunlardan bazılarını ülkemizdeki sitelerde bulmanız pek mümkün değil. Buna karşın bazı mod box cihazları piyasada uygun fiyata bulmanız çok kolay. Bu modeller arasında Vaporesso Swag Kit, Eleaf iStick Pico 75 Watt, SMOK AL85, Kangertech Nebox, Kangertech Topbox Mini gibi cihazlar geliyor. Bu cihazların watt ayarı ve içim modu ayarlamaları yapılabiliyor.

Buna karşın Eleaf iStick Pico 75 Watt veya SMOK AL85 e-sigara modellerinden de anlayacağınız üzere pek çok cihaz için çok yüksek 100 Watt veya üstü derecelerden söz etmek güç. Genellikle 100 – 220 watt arasında içim yapabileceğiniz e-sigara modelleri mod e-sigara cihazları olarak anılıyorlar. Bu cihazlar hem büyük hem ağır hem de fiyat olarak biraz yüksektir. Elbette buhar yoğunluğu ve özellikleri bakımından e-sigara dünyasının en gelişmiş cihazlarının bunlar olduğu da unutmamamız gerekir. Şimdi dilerseniz size bahsettiğimiz mod box cihazlardan kısaca söz edelim.

Vaporesso Swag Kit: 80 Watt’a kadar çıkabilen Vaporesso Swag Kit mod e-sigara kullanmaya başlayacaklar için oldukça ideal. Avuç içine sığan bu küçük ve hafif box mod e-sigara, tek bir pille çalışır ve size beklediğiniz buhar yoğunluğunu – yoğun aroma lezzetini sağlar. Bu arada Vaporesso’ nun e-sigara dünyasında oldukça tanınan ve sevilen bir marka olduğunu da bir kez daha hatırlatalım.

Eleaf iStick Pico 75 Watt: 75 Watt’a kadar çıkabilen iStick Pico e-sigara dünyasının popüler cihazlarından. Küçük, hafif ve dayanıklı bir e-sigara olmasının yanında tek bir 18650 şarjlı pil ile çalışması, uygun fiyatı ve dayanıklı bir ürün olmasından dolayı mod kullanmaya yeni başlayacak olanlara bu şık cihaz sık sık önerilir.

SMOK AL85: Adından da anlaşılacağı üzere SMOK AL85, maksimum 85 Watt’a kadar çıkabilen bir mod box e-sigara modeli. Bu model e-sigara kullanıcılara arasında bir efsane haline gelmiş olan SMOK firması tarafından üretiliyor. Küçük, hafif, hesaplı ve büyük ekranlı bir mod box e-sigara arıyorsanız SMOK AL85 modeli gayet ideal.

Kangertech Nebox: Elektronik sigara dünyasının en bilinen markalarından birisi de Kangertech’ dir. Kangertech Nebox, şeffaf ve dışarıda olmayan bir atomizere sahip olduğu için ilk bakışta size çok garip gelebilir. Ancak bu kullanışlı ve pratik cihaz hem küçük hem de hafif olmasının yanında size hem bir mod e-sigaranın tüm avantajlarını sunar hem de likit sızdırma olasılığını ortadan kaldırır. Farklı bir tasarım arıyorsanız Kangertech Nebox Modelini tercih edebilirsiniz. Bu arada cihazın iki adet 18650 şarjlı pil kullandığını da ekleyelim.

Kangertech Topbox Mini: Son derece pratik ve kullanışlı olan Kangertech Topbox Mini, bir mod box veya box – mod cihazdan ziyade mini – mod olarak sınıflandırılmış bir cihaz. Yine de oldukça sevilen bir e-sigara olan Kangertech Topbox Mini, farklı ve kullanışlı bir cihaz arayanların gözdesi. Cihazın aynı zamanda oldukça hesaplı bir e-sigara modeli olduğunu da ekleyelim.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır