Makaleler » Yedek Parça / Coil Çeşitleri » Atomizer Nedir? Atomizer Çeşitleri Nelerdir?

Atomizer Nedir? Atomizer Çeşitleri Nelerdir?

Atomizer Nedir? Atomizer Çeşitleri Nelerdir? 

Atomizer nedir? sorusu özellikle elektronik sigara kullananlar açısından merak edilmektedir. Atomizer elektronik sigaranın en temel işlevi olan buhar üretme süreci içerisinde en kritik konuma sahip olan parçalar arasında yer almaktadır. Likidin buhara dönüşme serüveni içerisinde oldukça kritik bir konuma sahip olan bu parçanın en temel işlevi sıvının buharlaşmasını sağlamaktır. 

Dolayısıyla likidin buhara dönüşme serüveninde gerçekçi bir sigara içme deneyiminin elde edilmesi adına atomizerin görevi oldukça önemlidir. Tahmin edildiğinden çok daha özel bir elektronik sigara parçası olan atomizer, elektronik sigaraların tüm çalışma prensibi içerisinde daha iyi bir buhar deneyimi elde etmenin en temel parçasıdır. 

Atomizerin içeriği driptip adı verilen ağızlık kısım bulunan bu parça, elektronik sigaralarda gerçekçi bir buhar deneyimi elde etmenin en temel koşulunu yani buhar kalitesini sağlar. Bu bağlamda atomizerin sahip olduğu temel işlev içeriğinde bulunan diğer parçalar aracılığıyla buharın kaliteli biçimde üretilmesinin sağlanmasıdır. 

Atomizer görevi bakımından son derece işlevsel bir konuma sahip olmakla birlikte içerisinde bulunan coiller aracılığıyla aynı zamanda ısınma ve ısı üretme sürecini de kapsar. Likidin buhara dönüşmesini sağlayan sürecin yönetici konumunda yer alan atomizer aynı zamanda coil ile likit arasındaki bağlantıyı da inşa eder. 

Atomizer Nedir?
Atomizer nedir? sorusuna kapsamlı bir cevap vermek gerekirse atomizer; elektronik sigaraların içerisinde bulunan elektrik enerjisinin kullanılarak likidin buhar haline dönüşmesini sağlamaya yarayan elektronik sigara parçasıdır. En genel anlamıyla bu şekilde tanımlanabilen atomizer aynı zamanda elektronik sigaranın tüm parçaları arasında bulunan uyumun kurulabilmesini de sağlar ve dolayısıyla yönetici konumunda bulunan temel bir parçadır. 

Atomizer Ne İşe Yarar?
Atomizer ne işe yarar? Merak edenler için belirtilmiş olduğu gibi elektronik sigaranın var olma amacını bu parçanın yürüttüğünü söylemek mümkündür. Elektrik enerjisini likid kullanarak buhar haline dönüştüren bu parça elektronik sigaraların olmazsa olmaz niteliğe sahip olan en temel bileşenidir. 

Atomizer Değişimi 
Atomizer ne zaman değiştirilmelidir? Sorusu da yine elektronik sigara kullanıcıları tarafından çok merak edilen durumlar arasındadır. Sahip olunan elektronik sigaraların en temel parçası konumunda yer alan atomizerin bakımının ve değişme işlemlerinin rutin bir şekilde gerçekleştirilmesi zorunludur. Gerçekçi ve kaliteli bir buhar deneyimi elde etmek adına değişim işlemlerinin tamamlanması ve atomizer yenileme işleminin belli aralıklara gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. 

Atomizer değişimi konusunda en temel belirleyici kullanım süresidir. Tüketicinin buhar talebine yönelik olarak günlük tüketmiş olduğu miktar atomizerin değişim süresi ile ilgili detaylı bilgi veriyor olmakla birlikte bu sürenin genel olarak 10 ile 15 gün aralığında olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla 10 ile 15 gün arasında belli bir rutin oluşturarak atomizer değişimi gerçekleştirilmelidir. 

Atomizer Çeşitleri Nelerdir? 
Atomizer çeşitleri elektronik sigara piyasasında genel olarak iki farklı türde kullanılır. Bu türler sahip oldukları amaçlar ve kullanıcıların talep ettiği buhar deneyimine göre özel olarak dizayn edilmiştir ve
her elektronik sigara markası tercihinin farklı şekillerde kullanır. Dolayısıyla tercih edilecek atomizer çeşidi genel anlamıyla elde edeceğiniz buhar deneyimini doğrudan etkileme potansiyeline sahiptir. 

 

İki farklı şekilde kategorize edilen atomizer çeşitleri şu şekildedir: 

  • Damlatmalı Atomizerler 
  • Genesis RBA Atomizerler 
     

Günümüzde hemen her elektronik sigara markası tarafından tercih edilen atomizer çeşitleri bu iki seçenekten oluşur.
 

Damlatmalı Atomizer Çeşitleri 
Damlatmalı Atomizer çeşitleri, konfor ve içim kolaylığı sağlamak amacıyla dizayn edilen atomizerlerden oluşur. Bu atomizer çeşitlerinin kullanıcılara sağladığı en temel fayda özel olarak gerçekçi bir içim deneyiminin derinlikli bir biçimde hissedilmesi üzerinedir. Konfor ve rahatlık arayışında olanlar Damlatmalı Atomizer çeşitlerine sahip olan elektronik sigaraları tercih edebilir. 

 

Piyasada bulunan Damlatmalı Atomizer çeşitleri şu şekildedir: 

  • Damlatmalı Tanklar 
  • RDA Damlatmalı Atomizerler 
     

Bu türler damlatmalı atomizer versiyonlarında en sık tercih edilen modellerdir. 
 

Genesis RBA Atomizer Çeşitleri 
Genesis RBA atomizer çeşitleri ise temel anlamda işlev bakımından aroma hissinin en yoğun biçimde elde edilmesi üzerine dizayn edilmiş atomizerlerdir. Bu atomizerlerin kullanıldığı elektronik sigaralarda gerçekçi bir aroma deneyimini hissetmeniz son derece basit olacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen atomizer çeşitleri arasında yer alan RBA tipi atomizerler aynı zaman buhar kalitesi bakımından da önemli avantajlar vadeder. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır