Makaleler » Elektronik Sigara ve Sağlık » Akıllı Telefon İle Elektronik Sigara Birleşti Jupiter

Akıllı Telefon İle Elektronik Sigara Birleşti Jupiter


Jupiter adlı bir akıllı telefon markası , bu akıllı cihazda eski telefonlarda anten kısmı olan üst bölümde bulunan elektronik sigara atomizeri ile kullanıcılarına hem sigaranın zararlı dumanından koruyor hem de telefon ile konuşabilmenin keyfini yaşatıyor üstelik sağlıklı ve kolay bir şekilde.

Bir parmağında sigarası, diğer elinde akıllı telefonu ile konuşurken oradan oraya koşarcasına cadde de giden insanları hepimiz görmüşüzdür. İş yada özel hayat amaçlı sürekli telefonla iletişime geçen ancak en büyük zevki olan, sigaradan asla vazgeçmeyen bu insanlar için akıllı telefon ve sigara vazgeçilmezleri arasında ilk sıradadır. Bu kişilerin ihtiyaçlarını ve sayılarında ki artışı gören, onlara özel bir cihaz üretmek için hazırlıklara başlayan  Vaporcade adlı bir firma, Las Vegasta düzenlenen CES 2016'ya ürettiği "Jupiter" adlı akıllı cep telefonuyla katıldı.

Jupiter oldukça sıradan bir akıllı telefon görüntüsüne sahip olmasına rağmen sadece bir akıllı telefondan çok daha fazlasını kullanıcılarına sunuyor, bir dijital sigara. Üst kısmında bulunan yani eski anten kısmı ve elektronik sigaralar için özel olarak üretilen bölüm  sayesinde elektronik sigaraların içimine olanak sağlayan Jupiter, e-sigaranın içilebilmesi için gerekli olan pil gücünü kendi sağlıyor. Telefonun üst kısmında bulunan atomizerin içerisinde yer alan ve değiştirilebilir olan kartuşlar sayesinde tütün aromasını yada çeşitli meyve aromalarını istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz veya doldurabiliyorsunuz. İçmediğiniz zaman atomizerini çıkartarak kullanabileceğiniz Jüpiter akıllı telefon, Android KitKat 4.4 işletim sistemine sahip.

İki adet farklı model seçeneği bulunan telefonun Jupiter IO 3 adlı modeli, 3G bağlantıya ve 16 saat pil ömrüne sahip. Bu modelin fiyatı 300 dolar (Türkiye ye gelirse 1300'e kadar çıkabilir). AkıllıTelefon Jupiter IO 3 modeli hala piyasaya da satışa sunulmuş değil. Diğer model ise 4G bağlantıya sahip olacak olan ve Jupiter IO 4 (muhtemelen adı böyle olacaktır, resmi sitesinde herhangi bir açıklama yapılmadı). 4G bağlantı hızına sahip olacak olan modelin işlemcisi, kamerası ve diğer hiçbir özelliği hala bilinmiyor. Akıllı telefonundan sigara içmek isteyen insanların elbette bir noktadan sonra elektronik sigarasını tekrar doldurması ve eskiyen atomizerini değiştirmesi gerekiyor. Elektronik sigaranın dolum ücreti ise sadece 15 dolar. Nane, kahve ve şeftali vb pek çok aromaya sahip olan buhar üreten kapsüller yani kartuşlar, yapılan açıklamalara göre ortama 800 nefes içime sahip. Yani ortalama olarak 3-4 paket sigaraya denk gelmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır